#
Wstecz

Zdefiniuj realizm na nowo z Lumion 2024

by | March 27, 2024 | Blog

Odkryj ray tracing w czasie rzeczywistym,
5x szybszy rendering filmów i dużo więcej.

Projektuj na bieżąco dzięki ray tracingowi w czasie rzeczywistym

Podnieś swój proces twórczy na nowy poziom dzięki Lumion 2024. Zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności pracy, Lumion 2024 umożliwia tworzenie projektów architektonicznych z niezrównaną przejrzystością, szybkością i realizmem.

Dzięki ray tracingowi w Lumion 2024, realistyczny podgląd każdej przestrzeni zapewnia natychmiastową wizualną informację zwrotną na temat podejmowanych przez Ciebie decyzji projektowych.

W najnowszej wersji efekt śledzenia promieni został rozszerzony, aby płynnie współpracować z ponad 2200 obiektami natury, półprzezroczystymi materiałami i kolorowym szkłem. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zobaczyć drzewa i zieleń żywo odbijające się w szkle i wodzie, delikatny blask światła słonecznego rozproszonego przez zasłonę oraz żywe, wzorzyste cienie rzucane przez witraże.

A to jeszcze nie wszystko. Dzięki ponad 5-krotnie szybszemu renderowaniu wideo w podobnej jakości do poprzedniej wersji, będziesz w stanie tworzyć oszałamiające animacje i prezentacje w rekordowym czasie.

W najnowszej wersji jest wiele do rozpakowania, więc przejdźmy od razu do rzeczy. Zacznij od obejrzenia naszego filmu przedstawiającego Lumion 2024 poniżej.

Ray tracing w czasie rzeczywistym

Przebij się przez szum

Lumion 2024 wprowadza odszumianie w czasie rzeczywistym w trybie zdjęć i filmów, dzięki czemu będziesz spędzać mniej czasu na oczekiwaniu na załadowanie podglądu, a więcej na dopracowywaniu projektów.

Możesz teraz zobaczyć niemal natychmiast podglądy swoich renderingów, a dzięki precyzyjnej informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym, szybciej podejmować decyzje projektowe.

Renderowanie

5x szybszy rendering filmów z ray tracingiem

W Lumion 2024 można teraz uzyskać porównywalną jakość wyjściową z ray tracingiem przy użyciu znacznie mniejszej liczby próbek niż w poprzedniej wersji.

Oznacza to znaczne skrócenie czasu renderowania wideo, co ułatwia włączanie realistycznych, dynamicznych animacji do projektu na etapie konsultacji jak i końcowej prezentacji.

Okiełznaj moc natury

Niezależnie od tego, czy projektujesz krajobraz, umieszczasz budynek w jego naturalnym otoczeniu, czy upiększasz wnętrze, natura zapewnia niezrównane środki do tworzenia przekonujących i zachęcających wrażeń wizualnych.

Ponad 2.200 obiektów natury z biblioteki Lumion w pełni opartych na ray tracingu, pomoże dokładnie odwzorować interakcję roślinności ze światłem. Od światła słonecznego przefiltrowanego przez liście po odbicia drzew w szklanych fasadach, każdy cień i odbicie współgrają ze sobą, aby ukazać prawdziwe piękno naturalnych elementów, dzięki czemu wizualne narracje są tak przekonujące i urzekające.

Szkło z pełnym ray tracingiem

Użyj efektu śledzenia promieni, aby uwydatnić drobne szczegóły szkła, stworzyć intrygujące wzory i odtworzyć subtelne zmiany naturalnie występujące w obiektach.

Zobacz, jak światło wpływa na szklane powierzchnie, tworząc realistyczne odbicia, załamania i cienie . Możesz też malować światłem i kolorem przy użyciu barwionych materiałów szklanych.

Cienie kolorowego szkła

Dopracuj szkło jak nigdy dotąd

Dzięki nowym i zaktualizowanym właściwościom szkła można pójść o krok dalej w dopracowywaniu szczegółów.

Zdefiniuj grubość powierzchni obiektów za pomocą suwaka emulowanej grubości. Kontroluj ilość pochłanianego światła za pomocą suwaka absorpcji. Dostosuj współczynnik załamania światła za pomocą ulepszonego suwaka zniekształceń.

Zajrzyj pod powierzchnię

Półprzezroczyste materiały, takie jak marmur, plastiki i tekstylia, dodają projektom subtelności i głębi. Ich interakcja ze światłem może znacząco wpłynąć na atmosferę przestrzeni, tworząc nastrój i przyciągając uwagę.

Lumion 2024 ułatwia poprawę wyglądu półprzezroczystych materiałów dzięki rozpraszaniu podpowierzchniowemu. Teraz w połączeniu z ray tracingiem, możesz uchwycić zniuansowaną grę światła na tych powierzchniach z oszałamiającą dokładnością, dodając zwiększone poczucie głębi, wymiaru i realizmu. Od subtelnego rozpraszania światła przez powierzchnię po głębię i ciepło, które emanuje, każdą z tych cech możesz teraz łatwo pokazać.

Wypróbuj najnowszą wersję za darmo

Zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w Lumion 2024 za darmo dzięki 14-dniowej wersji próbnej Lumion Pro.

Natura w najdrobniejszych szczegółach

W mgnieniu oka ożyw swoje sceny dzięki nowemu pakietowi 100 uszczegółowionych drzew i roślin.

Starannie wyselekcjonowane, aby reprezentować różnorodne biomy i regiony geograficzne, będą pasować do każdej sceny. Wiele gatunków ma również wiele odmian, w tym różne stadia wzrostu, aby wyraźnie zilustrować upływający czas lub zmieniające się pory roku.

Ponadto, uszczegółowiona natura jest teraz kompatybilna z ray tracingiem, zapewniając, że każdy szczegół – aż do ostatniego liścia – jest prezentowany z zapierającym dech w piersiach realizmem.

Nowe

Wnętrza pozorne

Zaoszczędź cenny czas dzięki 25 zupełnie nowym, gotowym wnętrzom pozornym. Oferują one szybki i łatwy sposób na kompleksowe wypełnienie przestrzeni w Twoich renderach.

Wybieraj spośród kompletnych, gotowych do użycia szablonów o tematyce związanej z przestrzeniami handlowymi, biurowymi, mieszkalnymi i hotelowymi.

Nowe postacie

Dodanie realistycznych postaci do Twoich renderów to skuteczny sposób by pokazać, jak ludzie mogą korzystać, współpracować i poruszać się po przestrzeniach, które projektujesz.

Dzięki 45 nowym, statycznym postaciom dodanym do Lumion 2024, możesz łatwo umiejscowić swoje projekty w odpowiednim kontekście.

Masz do wyboru osoby o różnym pochodzeniu, w różnych pozycjach, otoczeniach, porach roku i sytuacjach.

Gładszy teren

Nowy przełącznik mapowania terenu w edytorze materiałów pomaga tworzyć gładkie, bezszwowe powierzchnie, eliminując widoczne kontury powtarzalnych kafelków, znacząco zwiększając realizm.

Ulepszony interfejs

Najnowsza wersja Lumion koncentruje się na zapewnieniu płynniejszego, bardziej intuicyjnego procesu twórczego, dzięki szeregowi ulepszeń funkcjonalnych interfejsu użytkownika.

Nowy pionowy pasek boczny ułatwia płynną nawigację między trybami zdjęć, filmów i panoram, zwalniając bardzo potrzebne miejsce na ekranie do edycji i podglądu scen. Dodatkowe opcje sterowania kamerą i importowania plików mogą przyspieszyć pracę, a nowe szablony projektów i ustawienia wstępne oferują więcej kreatywnych opcji, które łatwo eksplorować.

Schematy sterowania kamerą

Płynne przechodzenie między oprogramowaniem CAD i Lumion przy użyciu tego samego schematu sterowania. Dodano ustawienia dla programów SketchUp, Revit i Rhino.

 

 

Łatwe budowanie sceny

Przyspiesz pracę, importując wiele modeli jednocześnie. Połącz z efektem animacji pojawiania, aby łatwo pokazać, jak różne elementy projektu łączą się ze sobą.

 

 

Kompatybilność z formatem glTF

Z łatwością importuj pliki w formacie glTF do swojej sceny. Modele te są często lżejsze niż inne formaty i obsługują również materiały PBR (bazujące na fizyce).

 

 

Siatki kompozycji

Twórz harmonijne i przyjemne wizualnie kompozycje za pomocą nowych nakładek z siatkami, które są zgodne z zasadami kompozycji.

 

 

Nowa scena przykładowa

Poznaj Museum Pavilion by Obra Visual, w którym zastosowano szkło z ray tracingiem, rozpraszanie podpowierzchniowe i wnętrza pozorne.

 

 

8 nowych stylów

Błyskawicznie balansuj światłem, kolorem i głębią. Te łatwe w użyciu style zostały zaprojektowane tak, aby zaoszczędzić czas i przekształcić render za pomocą jednego kliknięcia.

Zobacz więcej