Lumion LiveSync® for ArchiCAD ®

Usprawnienie procesów projektowania z renderingiem w czasie rzeczywistym dla ArchiCAD

Kompatybilność z Lumionem i renderowanie w czasie rzeczywistym dla ArchiCAD

Graphisoft ArchiCAD jest wiodącym w branży programem do modelowania BIM, cenionym za przejrzysty interfejs i szerokie możliwości, obejmujące wszystko od planowania projektu do jego realizacji.
Bez względu na to, w jakiej fazie projektu się znajdujesz, Lumion to doskonale dopasowany program do wizualizacji 3D, który przyspiesza pracę z programem ArchiCAD, jednocześnie skracając czas potrzebny do stworzenia pięknych obrazów, filmów i panoram 360.
Dodatkowo, z pomocą darmowej wtyczki do renderowania w czasie rzeczywistym o nazwie LiveSync® for ArchiCAD ®, modelowanie i wizualizowanie łączą się w jeden proces, dając Ci głęboki wgląd w życie i piękno Twojego projektu.
“[Lumion] naprawdę zmienia sposób, w jaki się komunikujemy, ponieważ możemy znacznie szybciej przeprowadzać powtórne analizy w trakcie procesu.”
Jamie Maslyn Larson Dyrektor ds. krajobrazu, BIG NYC

Dlaczego warto używać Lumiona do renderowania projektów ArchiCAD?

Lumion jest programem do wizualizacji 3D stworzonym specjalnie z myślą o potrzebach architektów, w tym architektów i projektantów, którzy używają ArchiCADa do swoich prac projektowych BIM i 3D. Wszystko czego potrzebujesz to model 3D z projektu ArchiCAD, który Lumion pomoże Ci ożywić. W ciągu kilku krótkich minut podkreślisz piękno swojego projektu, ukazując go w pełnym, bogatym w szczegóły otoczeniu, wraz z cieniami, oświetleniem, bogatym i animowanym środowiskiem oraz wszystkimi innymi zaletami Lumiona. A co najlepsze – możesz nauczyć się tworzyć piękne wizualizacje w Lumionie w mniej niż 15 minut. Nie jest konieczne żadne formalne szkolenie.

Przyspiesz tworzenie wizualizacji 3D

Lumion oferuje wiele korzyści w zakresie tworzenia wizualizacji 3D. Od szybkości i łatwości, po wyjątkową jakość wizualną, Lumion sprawia, że proces wizualizowania jest łatwy i bezstresowy pod każdym względem. Na przykład, z pomocą  Lumion LiveSync® for ArchiCAD ®, możesz modelować i renderować jednocześnie, oszczędzając czas na obu procesach pracy. Dodatkowo, dzięki ponad 1.200 materiałom i ponad 6.300 modelom we wbudowanej bibliotece Lumion, łatwiej niż kiedykolwiek możesz tchnąć piękno, teksturę i realizm w swoje projekty.

Dwa sposoby importowania modeli ArchiCAD do Lumiona

1. Renderowanie w czasie rzeczywistym z LiveSync

Lumion LiveSync® for ArchiCAD ® to darmowa wtyczka do renderowania w czasie rzeczywistym, która bezproblemowo łączy projekty ArchiCAD i Lumion. Modelując swój projekt w zapierającym dech w piersiach środowisku Lumion, zawsze możesz zobaczyć, jak Twoje wybory wpłyną na efekt końcowy. Rozwiązuj problemy projektowe poprzez sprawdzanie, jak Twój model współgra z rzeczywistymi elementami, takimi jak światło i cień. Ulepsz prezentacje, wprowadzając zmiany w modelu na bieżąco i renderując je natychmiast, w pięknym stylu.

2. Eksport z ArchiCAD do Lumiona

Chociaż zalecamy korzystanie z wtyczki LiveSync  w celu szybszego i bardziej wydajnego importu modelu, Lumion umożliwia również płynne i bezbłędne działanie, jeśli wolisz importować plik modelu ArchiCAD. Aby uzyskać dobre wrażenia w Lumionie, pomocne może być wyeksportowanie modelu z ArchiCAD jako plik Collada (.DAE). Aby uzyskać więcej informacji na temat importowania plików ArchiCAD do Lumiona, zapoznaj się z samouczkiem po lewej stronie lub odwiedź stronę z  wytycznymi dotyczącymi importowania modeli ArchiCAD.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że podczas importowania do Lumiona możesz również określić poziom szczegółowości zakrzywionych powierzchni? Albo, że możesz umieścić wszystkie tekstury w tym samym pliku .DAE?
Bez względu na to, co próbujesz osiągnąć w procesie pracy z ArchiCAD do Lumion, możesz znaleźć pomocne informacje w Bazie wiedzy  lub skontaktować się z podobnymi sobie wizualizatorami i architektami z całego świata za pośrednictwem Społeczności Lumion.