#
Wstecz

Lumion 2024 – pierwszy zwiastun

by | February 22, 2024 | Blog

Eksperymentuj ze światłem, kolorem i cieniami w czasie rzeczywistym w nowej wersji Lumion

Tuż za rogiem

Pod koniec ubiegłego roku zabraliśmy was za kulisy i pokazaliśmy, jak wiele czeka nas w 2024 roku. Poprosiliśmy naszego CEO, Thomasa Soenderby’ego, oraz naszego CTO i współzałożyciela, Remko Jacobsa, aby opowiedzieli nam o swojej wizji na nadchodzący rok i podzielili się kilkoma bezcennymi spostrzeżeniami na temat tego, nad czym pracuje zespół programistów.

Nadszedł czas, aby niektóre z tych funkcji i ulepszeń stały się rzeczywistością. I choć to jeszcze nie ten moment, aby ujawnić wszystko, co nadchodzi, chcemy rzucić trochę światła na jeden czarujący aspekt Lumion 2024. Czy jesteś gotowy, aby zobaczyć świat w pełnym kolorze?

Rozświetl cienie

Lumion 2024 umożliwi eksperymentowanie ze światłem w czasie rzeczywistym, jak nigdy dotąd. Dzięki wykorzystaniu ray tracingu otrzymasz natychmiastową informację zwrotną na temat tego, jak światło oddziałuje z przyciemnianym szkłem, rzucając sugestywne cienie na powierzchnie, obiekty i tekstylia.

Oto krótki przykład tego, jak efekt ten może tchnąć życie w każdy zakątek sceny.

Aby wyświetlić ten film z kanału YouTube, potrzebujemy Twojej zgody na ciasteczka Reklamowe.
W lewym dolnym rogu znajdziejsz przycisk, pod którym możesz zmienić swoje preferencje.

Twórz kolorową atmosferę

Światło. Kolor. Tekstura. Jako architekt wiesz, że często najmniejsze detale mogą zrobić największe wrażenie.

Kolorowy cień rzucany przez przyciemnianą szybę ma moc całkowitego przekształcenia atmosfery przestrzeni. Wprowadza niezrównaną głębię wizualną, tworzy dynamiczne wzory i na nowo definiuje postrzeganie materiałów.

W zależności od koloru szkła, jego cienie mogą wypełnić pomieszczenie ciepłem, spokojem lub żywiołowością, głęboko zmieniając ogólną atmosferę i estetykę w jednej chwili.

Lumion 2024 przyspieszy proces twórczy, zapewniając wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia atmosfery tak żywej, jak Twoja wyobraźnia. Możesz malować światłem, opowiadać historie cieniami i wywoływać emocje kolorem – a wszystko to przy minimalnym wysiłku. Łącząc ray tracing z przyciemnianymi materiałami szklanymi, będziesz świadkiem autentycznych kolorowych cieni natychmiast pojawiających się w Twoich scenach, tańczących na powierzchniach, gdy światło wpada do pomieszczenia.

Lepsze efekty ray tracingu

Cienie kolorowych szyb to dopiero początek. Lumion 2024 wprowadzi szereg nowych dodatków, z których wiele skupi się na poprawie mocy i możliwości efektu ray tracingu. Bądź na bieżąco, aby odkryć, co jeszcze mamy w zanadrzu.

Jeśli chcesz dokładniej przyjrzeć się temu, co robimy, aby ulepszyć ray tracing w Lumion, w tym artykule opisaliśmy niektóre technologie, które integrujemy z nadchodzącą wersją. Dowiedz się, jak technologia Nvidia Real-time Denoising (NRD) umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości, niemal gotowych podglądów w czasie rzeczywistym, co skutkuje redukcją szumów, szybszym czasem renderowania i wieloma innymi funkcjami.

Fotorealistyczne rendery w mgnieniu oka

Zobacz więcej