Lumion for Nemetschek Allplan

Uchwyć atmosferę swoich projektów Allplan dzięki programowi do wizualizacji 3D Lumion

Kompatybilność Lumion z oprogramowaniem architektonicznym Allplan

Nemetschek Allplan jest jednym z wiodących architektonicznych programów CAD do tworzenia precyzyjnych projektów i rysunków konstrukcyjnych. Po dodaniu do Allplana możliwości modelowania 3D, oprogramowanie do projektowania umożliwia pełną kontrolę nad tym, jak chcesz wizualizować i komunikować swój projekt.

Kiedy jednak chcesz wyjść poza standardową wizualizację i przekazać piękno, doznania i atmosferę swoich projektów wykonanych w Allplan, program do wizualizacji architektury Lumion znacznie ułatwia proces tworzenia porywających obrazów, filmów i panoram 360.

Wystarczy jedno przeciągnięcie myszą, aby uzyskać widok tła projektu. Możesz dodać elementy natury takie jak drzewa, jeziora, krzewy, gałęzie, kwiaty i inne, aby pokazać projekt w bogatym i szczegółowym otoczeniu. W przypadku wnętrz Lumion pomaga uchwycić piękno przestrzeni dzięki meblom do salonu, sprzętom kuchennym, dekoracjom do sypialni i wielu innym.

Po zbudowaniu sceny możesz dodać efekty fotograficzne i wideo, aby nadać jej niepowtarzalny styl, a wysokiej jakości rezultat wyrenderujesz w ciągu kilku minut, a nie godzin.

Jak importować modele Allplan 3D do programu Lumion

Gdy jesteś gotowy do rozpoczęcia wizualizowania, niezależnie od tego, czy przygotowujesz prezentację dla klienta, czy udoskonalasz projekt z kolegami z zespołu, Lumion ułatwia importowanie modeli Allplan.

Aby zapewnić bezproblemowy import do Lumiona, należy wyeksportować model Allplan jako plik .DAE (COLLADA). Ten typ pliku zazwyczaj najlepiej współpracuje z programem Lumion i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z importem. Alternatywnie można również eksportować modele z programu Allplan jako pliki .FBX lub .DWG. Używając jednego z tych trzech typów plików (.DAE, .FBX i .DWG), bez trudu wprowadzisz model(e) do Lumiona i natychmiast rozpoczniesz pracę.

A jeśli zajdzie potrzeba wprowadzenia zmian w modelu w programie Allplan, możesz ponownie załadować zaktualizowane modele do programu Lumion bez utraty wykonanej wcześniej pracy, takiej jak przypisywanie i personalizowanie materiałów, skalowanie i umieszczanie modelu we właściwym miejscu oraz wybieranie punktów widzenia i klipów wideo do renderingu fotograficznego i wideo.
Więcej informacji na temat importowania modelu z programu Allplan do Lumiona znajdziesz w tym artykule z Bazy wiedzy.

Dlaczego warto używać Lumion z Allplan?

  • Szybko i łatwo stworzysz klimatyczne, stylowe wizualizacje w każdym momencie procesu projektowania
  • Wiernie odtworzysz rzeczywiste lub koncepcyjne środowisko i przedstawisz projekt w jego bezpośrednim otoczeniu, korzystając z ponad 6.300 modeli w bibliotece Lumion
  • Nadasz materiałom użytym w projekcie realistyczny wygląd dzięki ponad 1.200 materiałom z biblioteki Lumion
  • Stworzysz wysokiej jakości obrazy w ciągu kilku minut, a filmy w ciągu kilku krótkich godzin
  • Stworzysz panoramy 360 do interaktywnych prezentacji i VR

Jak działa program do wizualizacji Lumion?

Zbuduj realistyczną scenerię

Po zaimportowaniu modelu możesz zastosować materiały i dodać obiekty, aby stworzyć scenę z ludźmi, drzewami, samochodami, meblami i innymi elementami. Wystarczy jedno kliknięcie, aby Twój projekt zyskał niesamowite niebo. Spraw, aby padał deszcz lub pokryj ziemię śniegiem. Umieść budynek w górach. Pokaż dom nad brzegiem oceanu. Lumion pozwala w łatwy sposób zaprezentować projekt w jego przyszłym otoczeniu i przekazać stojącą za nim wizję.

Uchwyć idealny nastrój

Przed wyrenderowaniem obrazu trzeba jeszcze zrobić jedną rzecz – zastosować i scalić efekty, aby przedstawić projekt Allplan w atrakcyjnym, obrazowym wydaniu.

Szukanie odpowiedniego zestawu efektów może być czasochłonne. Mimo że funkcja Styl zawiera osiem gotowych ustawień, które pozwalają natychmiast uzyskać atrakcyjny wygląd, być może będziesz musiał nieco dostosować efekty, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój i klimat, który chcesz wyrazić.

Renderuj szybciej niż kiedykolwiek wcześniej

Większość architektów to artyści, którzy przywiązują dużą wagę do jakości. I my to doskonale rozumiemy. Lumion zawiera najnowocześniejszą technologię renderowania, która pomaga tworzyć obrazy i filmy w krótkim czasie, ale nie traci przy tym na jakości. Możesz tworzyć piękne, kompleksowe animacje w ciągu kilku godzin, a nastrojowe, bardzo stylowe wizualizacje w ciągu kilku minut.

Szybkość renderowania w programie Lumion można sprawdzić samodzielnie pobierając bezpłatną wersję próbną.

Porady i rozwiązywanie problemów

Łącząc modelowanie w programie Allplan z renderowaniem w Lumion, możesz skorzystać z funkcji bezproblemowego ponownego importu, dzięki czemu w przypadku konieczności zmodyfikowania modelu w programie Allplan możesz go ponownie zaimportować do Lumiona bez utraty jakiejkolwiek pracy.
Niezależnie od tego, czy wykonujesz kolejne wersje projektu, czy korzystasz z Lumion po raz pierwszy, w Bazie wiedzy Lumion znajdziesz wiele wskazówek, trików i porad technicznych.

* Projekt modelu na zdjęciu w nagłówku autorstwa Ten Over Studio.