Lumion dla 3ds Max

Tchnij życie w swoje wizualizacje zaprojektowane w Autodesk 3ds Max

Kompatybilność Lumiona z projektami architektonicznymi wykonanymi w programie 3ds Max

Autodesk 3ds Max to potężny program do modelowania 3D i renderowania, używany powszechnie do wizualizacji projektów i animacji na poziomie produkcyjnym. W rezultacie wielu architektów i innych artystów wizualizacji chętnie korzysta z programu 3ds Max ze względu na jego wszechstronny zestaw funkcji, a także możliwość wykonywania złożonych animacji postaci i obiektów.

Jeśli chodzi o tworzenie pięknych efektów do projektów powstałych w programie 3ds Max, Lumion ułatwia ich ożywienie i szybkie przygotowanie profesjonalnych obrazów, filmów i panoram 360. Nie jest potrzebne żadne formalne szkolenie, ponieważ Lumion sprawia, że proces powstawania wizualizacji staje się szybkim i przyjemnym doświadczeniem. 

“Podczas opracowywania projektu używamy Lumiona jako narzędzia do przekazywania klientom emocji i odczuć związanych z ich projektem oraz tego, jak poprawi on jakość ich życia.”

Stephen EichDyrektor Pracowni Urbanistycznej, Hollander Design

Tchnij życie i piękno w swoje projekty

Jeśli do modelowania 3D używasz programu 3ds Max, przekonasz się, że Lumion jest doskonałym, bezproblemowym narzędziem do tworzenia wizualizacji.

Możesz nie tylko zbudować bogatą w szczegóły scenerię do swojego projektu z otoczeniem, materiałami, oświetleniem, obiektami, liśćmi i atrakcyjnymi efektami, ale cały proces został zaprojektowany tak, aby był łatwy i nie wymagał wysiłku od użytkownika. Bez trudu uchwycisz wizję projektu i stworzysz przyciągające wzrok obrazy, filmy lub panoramy 360.

Podczas spotkań z klientami, przeglądów projektów we własnej firmie i nie tylko, Lumion pozwala zaoszczędzić czas, który teraz możesz przeznaczyć na ulepszanie projektów i rozmowy z klientami, a nie na przygotowywanie i czekanie na rendery.

W odróżnieniu od innych programów do tworzenia wizualizacji, Lumion pozwala otworzyć się na kreatywne procesy i pomaga wzbogacić projekty o emocje i spontaniczną nieprzewidywalność życia. Dzięki Lumionowi wystarczy kilka chwil, aby zobaczyć, jak światło słoneczne oświetli projektowany salon lub jak kolor i faktura ścian zewnętrznych domu wpłyną na jego związek z otaczającą przyrodą.

Możesz wypróbować pomysły architektoniczne dotyczące dachu budynku komercyjnego i uzyskać od klienta świadomą decyzję, albo przekonać się, jak będzie wyglądał Twój projekt krajobrazu w deszczowy poranek lub budynek biurowy w pogodną noc.

Obejrzyj powyższy film instruktażowy, aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z programu Lumion!

Jak zaimportować projekt z programu 3ds Max

Droga z programu 3ds Max do Lumiona jest płynna i krótka, ponieważ szeroka kompatybilność Lumiona pozwala na importowanie wielu różnych formatów plików. Aby jednak cieszyć się bezproblemowym doświadczeniem, zalecamy wyeksportowanie projektu z programu 3ds Max w formacie .FBX.

Model z programu 3ds Max można również wyeksportować w formacie .MAX. Należy pamiętać, że aby Lumion mógł importować pliki typu .MAX, na komputerze musi być zainstalowany program 3ds Max.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat importowania plików 3ds Max, obejrzyj film po prawej stronie lub przeczytaj artykuł na ten temat w naszej Bazie wiedzy.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że możesz zmniejszyć rozmiar modelu z programu 3ds Max, aby uzyskać szybszą i płynniejszą pracę w programie Lumion? Albo zaimportować animowane modele i stworzyć zapierające dech w piersiach filmy wideo?
Bez względu na to, czy tworzysz prosty obraz do zaprezentowania klientowi, czy ogromny film w hollywoodzkim stylu, który będzie wizytówką Twojego nowego projektu, pomocne informacje na temat tworzenia wizualizacji w programie Lumion znajdziesz w Bazie wiedzy lub dzięki społeczności Lumion.