Wymagania systemowe dla programu Lumion 2023

Lumion potrzebuje komputera z szybką kartą graficzną, na której będzie dużo pamięci. Zapoznaj się z poniższymi wymaganiami, zanim kupisz lub rozbudujesz komputer dla programu Lumion.

Warto zapoznać się z tym wpisem na blogu producenta, gdzie znajdziesz rekomendację komputerów stacjonarnych i laptopów, które zapewnią najlepszą pracę w programie Lumion. Jeśli masz już laptopa, kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy spełnia wymagania oprogramowania Lumion.

Komputer z taką konfiguracją nie jest zalecany, ponieważ będzie w stanie obsłużyć tylko proste projekty, takie jak: Niewielki park, mały budynek z modelami i teksturami z programu Lumion. Zwróć uwagę, że ta konfiguracja nie będzie w stanie płynnie obsługiwać zaawansowanych funkcji. Zalecamy aktualizację, jeśli okaże się, że Twój komputer jest zbliżony do tych minimalnych wymagań.
Połączenie z internetem Komputer PC z programem Lumion, musi być podłączony do Internetu.
Karta graficzna Karta z wynikiem minimum 8.000 punktów PassMark (jak np. Nvidia GeForce GTX 1060, Quadro K6000, AMD Radeon RX 580 lub lepsze)
Pamięć karty graficznej 6 GB lub więcej*
System operacyjny Uaktualniony WINDOWS 10 64-BIT (wersja 2004) lub nowszy
CPU (procesor) Intel/AMD z przynajmniej 2.200 punktów PassMark (jak np. AMD Ryzen 5 1600x, Intel Core i7-4790S lub lepszy)
Rozdzielczość ekranu 1920×1080 pikseli**
Pamięć systemowa RAM 16 GB lub więcej
Dysk twardy SATA SSD lub HDD
Miejsce na dysku twardym Co najmniej 75 GB wolnego miejsca na dyskach, na których znajduje się konto użytkownika systemu Windows i folder Dokumenty.
Zasilacz Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jaki zasilacz jest Ci potrzebny (minimum 80+ gold-rated odpowiedniej mocy)
Rozważasz zakup nowego komputera PC? Jeśli rozważasz zakup nowego komputera, nie zalecamy stosowania tych minimalnych wymagań. Aby w pełni wykorzystać możliwości programu Lumion, zalecamy zacząć od naszej rekomendowanej specyfikacji.
 
Komputer z taką konfiguracją będzie w stanie obsłużyć złożone projekty, takie jak: Niewielki park lub część miasta wykonana przy użyciu OpenStreetMap lub innych prostych modeli. Duży dom ze szczegółowo odwzorowanymi wnętrzami, składający się z kilku modeli i tekstur HD. Pojedynczy model budynku mieszkalnego lub komercyjnego z fragmentem krajobrazu z wykorzystaniem kilku obiektów natury uszczegółowionej.
Połączenie z internetem Komputer PC z programem Lumion, musi być podłączony do Internetu.
Karta graficzna Karta z wynikiem minimum 14.000 punktów PassMark (jak np. GeForce RTX 3060, Quadro RTX 2000, AMD Radeon RX 6700 XT lub lepsze)
Pamięć karty graficznej 10 GB lub więcej
System operacyjny Uaktualniony WINDOWS 10 64-BIT (wersja 2004) lub nowszy
CPU (procesor) Intel/AMD z przynajmniej 2.600 punktów PassMark (jak np. AMD Ryzen 5 3600, Intel Core i5-8600 lub lepszy)
Rozdzielczość ekranu 1920×1080 pikseli**
Pamięć systemowa RAM 32 GB lub więcej
Dysk twardy SATA SSD lub HDD
Miejsce na dysku twardym Co najmniej 75 GB wolnego miejsca na dyskach, na których znajduje się konto użytkownika systemu Windows i folder Dokumenty.
Zasilacz Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jaki zasilacz jest Ci potrzebny
(minimum 80+ gold-rated odpowiedniej mocy)
Rozważasz zakup nowego komputera PC? Jeśli rozważasz zakup nowego komputera dla programu Lumion, zalecamy wyposażyć go w sprzęt przynajmniej taki, jak na liście powyżej.

 

Komputer z taką konfiguracją może obsługiwać bardzo złożone projekty i projekty z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak: Szczegółowo odwzorowane miasto, lotnisko lub stadion.
Szczegółowy wielopiętrowy budynek z wnętrzami złożonymi z wielu modeli i tekstur HD.
Szczegółowy krajobraz wykonany przy użyciu zaawansowanych funkcji i modeli, takich jak natura uszczegółowiona i trawa 3D.
Połączenie z internetem Komputer PC z programem Lumion, musi być podłączony do Internetu.
Karta graficzna Karta z wynikiem minimum 22.000 punktów PassMark (jak np. GeForce RTX 3090, NVIDIA RTX A6000, AMD Radeon RX 6800 XT lub lepsze)
Pamięć karty graficznej 16 GB lub więcej
System operacyjny Uaktualniony WINDOWS 10 64-BIT (wersja 2004) lub nowszy
CPU (procesor) Intel/AMD z przynajmniej 3.000 punktów PassMark (jak np. AMD Ryzen 5 5500, Intel Core i7-11700T lub lepszy)
Rozdzielczość ekranu 1920×1080 pikseli**
Pamięć systemowa RAM 64 GB lub więcej
Dysk twardy SATA SSD lub HDD
Miejsce na dysku twardym Co najmniej 75 GB wolnego miejsca na dyskach, na których znajduje się konto użytkownika systemu Windows i folder Dokumenty.
Zasilacz Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jaki zasilacz jest Ci potrzebny
(minimum 80+ gold-rated odpowiedniej mocy)

 

* Renderowanie filmów w rozdzielczości 4K lub korzystanie z Ray Tracingu wymaga co najmniej 8 GB pamięci karty graficznej.
** Rozdzielczość ekranu może być wyższa niż 1920 x 1080, wpłynie to jednak na wydajność programu Lumion.

Czy Lumion zadziała na Twoim obecnym komputerze?

Aby sprawdzić jak Lumion będzie działał na twoim obecnym komputerze PC lub laptopie, możesz pobrać darmową wersję próbną i uruchomić test “Szybkość komputera” w programie Lumion. Lumion przeprowadzi analizę porównawczą karty graficznej, pamięci graficznej, procesora i pamięci systemowej komputera. Jeśli któryś z tych komponentów uzyskał czerwony wynik, być może warto go wzmocnić, aby uzyskać lepsze efekty pracy w Lumionie.

Nie chcesz pobierać darmowej wersji próbnej? Możesz łatwo sprawdzić i porównać swoją kartę graficzną z innymi, wykonując poniższe kroki:

1. Znajdź swoją kartę graficzną.
2. Odszukaj ją na stronie PassMark.
3. Porównaj swój wynik PassMark z innymi kartami graficznymi, wymaganiami systemowymi Lumion, itp.

Chcesz poznać tajniki optymalizacji oprogramowania i sprzętu?

Zapoznaj się z naszym wpisem na blogu “Porady dotyczące komputera do szybszej pracy w Lumionie”.

  Czy Lumion obsługuje dostęp przez "zdalny pulpit"?

  Lumion 9.0 i nowsze wersje są obsługiwane przez niektóre platformy wirtualnych komputerów/zdalnych pulpitów. W poniższym linku wymieniliśmy kilku zewnętrznych dostawców, którzy oferują usługi wirtualnego pulpitu w chmurze.

  Ważne: Nie wszystkie oferty wirtualnych pulpitów w chmurze mogą obsługiwać program Lumion; wiele z nich nie spełnia wymagań sprzętowych programu. Zawsze należy sprawdzić, czy kupowany wirtualny pulpit w chmurze ma narzędzia, które spełniają wymagania systemowe programu Lumion.

  Przeczytaj więcej tutaj.

  Czy Lumion działa na komputerach Mac?

  Korzystanie z Lumion na komputerach Mac nie jest oficjalnie wspierane przez producenta, ale możliwe jest uruchomienie Lumiona na komputerze Mac. Aby sprawdzić, czy będzie działać, należy upewnić się, że posiadasz następujące elementy:

  1. Stosunkowo nowy komputer Mac z szybką kartą graficzną.
  2. Licencję na system Windows 10.
  3. Co najmniej 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym dla Windows 10 i programu Lumion.
  4. Oprogramowanie Bootcamp firmy Apple do instalacji systemu Windows 10.
  5. Aktualne sterowniki karty graficznej.

  Więcej informacji na temat uruchamiania Lumiona na komputerach Mac można znaleźć tutaj.

  Jakiego typu zasilacza będzie potrzebował mój komputer?

  Zasilacz jest bardzo ważnym komponentem. Gorszej jakości zasilacz może spowodować ponowne uruchomienie komputera, jeśli nie poradzi sobie z nagłymi skokami poboru mocy podczas korzystania z programu Lumion (i innych wymagających aplikacji 3D).

  Z tego powodu zdecydowanie zalecamy używanie zasilacza od renomowanego producenta, takiego jak Corsair, Super Flower, EVGA lub Seasonic.

  Zasilacz powinien być oznaczony jako Gold-rated 80+ lub Titanium-rated 80+, co potwierdza, że jest on bardzo wydajny i może utrzymać stałe napięcie pomimo zmiennego zapotrzebowania.

  Dowiedz się więcej o Lumionie i zasilaczu tutaj.

  Dlaczego mam niski wynik benchmarku dla CPU?

  Większość nowoczesnych CPU (procesorów) ma prędkość podstawową i prędkość zwiększania mierzoną w GHz (Gigahertz).

  Jeśli masz niski wynik benchmarku dla CPU i nie jesteś pewien dlaczego, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy twój procesor spełnia lub przekracza minimalne wymagania systemowe (wspomniane powyżej pod nagłówkiem “Wymagania systemowe”). Upewnij się, że prędkość boost i/lub base przekracza 3.0 GHz i że procesor posiada 4 lub więcej rdzeni.

  Niektóre powody, dla których możesz mieć niski wynik CPU to:

  a. Mogą mieć na to wpływ procesy i aplikacje działające w tle.
  b. Uruchomiony jest Intel SpeedStep, który może powodować wolniejszą pracę procesora, gdy prędkość nie jest potrzebna.
  c. Potrzebne mogą być inne, bardziej dokładne testy benchmarkowe.

  Więcej informacji na temat wyniku benchmarku Lumion i twojego procesora można znaleźć tutaj.

  Dlaczego mam niski wynik w benchmarku dla GPU?

  Lumion potrzebuje karty graficznej z jak największą liczbą punktów PassMark (punkty PassMark są używane do oceny szybkości i wydajności karty graficznej).

  Jeśli masz niski wynik benchmarku dla układu GPU i nie jesteś pewien dlaczego, pierwszym krokiem jest dwukrotne sprawdzenie, czy twój układ GPU (karta graficzna) spełnia lub przekracza minimalne wymagania systemowe (wspomniane powyżej pod nagłówkiem “Wymagania systemowe”).

  Niektóre powody, dla których możesz mieć niski wynik dla układu GPU to:

  a. Nie masz zainstalowanego najnowszego sterownika karty graficznej i wszystkich dostępnych aktualizacji systemu Windows.
  b. Twój komputer korzysta z niewłaściwej karty graficznej.
  c. Jeśli masz dwa monitory i dwie karty graficzne, monitor używany w programie Lumion może być fizycznie podłączony do wolniejszej karty graficznej.
  d. Mogą być potrzebne inne, bardziej dokładne testy Benchmark.

  Więcej informacji na temat wyników benchmarku Lumiona i twojego układu GPU można znaleźć tutaj.

  Czy polecacie jakiś laptop lub komputer PC?

  Sprawdź wpis na blogu Porady dotyczące komputera do szybszego wizualizowania 3D w programie Lumion aby zapoznać się z zaleceniami dla laptopa lub komputera PC.

  Inne pomocne przewodniki to:

  Jaki rodzaj komputera jest potrzebny do pracy w programie Lumion 11?

  Jakie laptopy polecacie?

  Dzięki wtyczkom LiveSync
  Lumion jest w pełni kompatybilny z

  Lumion jest również kompatybilny z wieloma innymi programami do modelowania 3D, takimi jak

  i wieloma innymi