Odkryj
Lumion 2023

Zobacz, jak ożywa twoja wizja

Rendering to nie jest tylko kolejny krok w procesie projektowym – to moment, w którym ożywa twoja wizja. Lumion powstał, aby wspierać twój twórczy flow. Abyś mógł wizualizować przyszłość, dokładnie tak jak ją sobie wyobrażasz.

Wszystko, co najlepsze w świecie wizualizacji

Lumion 2023 to fundamentalna zmiana. Silnik renderujący został całkowicie przebudowany. Teraz łączy rasteryzację z techniką ray-tracing. Dzięki temu jeszcze łatwiej i szybciej uzyskasz dużo większy realizm Twoich renderów.

Zobacz, jak działa ray tracing v0.9

Twórz auto-magicznie realistyczne światła, cienie i odbicia! Ray tracing w Lumion to skok jakości renderu za dotknięciem jednego przycisku. Efekt RT możesz w pełni kontrolować – włączasz go lub wyłączasz, decydujesz, ile chcesz próbek i odbić. Masz elastyczność – zawsze możesz zwiększyć jakość lub szybkość Twojego renderingu. Przyjrzyj się wizualizacjom i zobacz, ile na światło dzienne potrafi wydobyć ray tracing.

Zakres funkcjonalności efektu RT będzie sukcesywnie rozszerzany. Użytkownicy będą mieli zawsze dostęp do najnowszej wersji i to bez ponownej pełnej instalacji programu – nowy Lumion Updater pozwala na szybką aktualizację nowych funkcji i usprawnień.

Ray tracing w odbiciach

Nowa wersja Lumion rozszerza możliwości renderowania odbić za pomocą ray tracingu. Od teraz możesz renderować odbicia w szkle, wodzie i oceanie oraz w zakrzywionych płaszczyznach szklanych.

Udoskonalone materiały PBR

W Lumion 2023 istniejące materiały PBR (physically-based rendering) są ultra-realistyczne. Pomyśl o tym, jak inaczej zachowuje się światło na drewnie lakierowanym i surowym. Albo na skórzanym i materiałowym obiciu mebla. Teraz możesz kontrolować wygląd tych materiałów z niespotykaną dotąd precyzją. Możesz też importować swoje ulubione tekstury lub połączyć różne mapy, aby uzyskać dokładnie ten efekt, na którym ci zależy.

Metaliczność

Z nową mapą metaliczności

Bezbarwna powłoka

Nowe, tylko w Pro

Rozpraszanie
podpowierzchniowe

Nowe

Biblioteka własnych materiałów

Stworzyłeś idealny materiał i nie chcesz go stracić? Wystarczy zapisać go w bibliotece materiałów własnych, aby mieć do niego stały dostęp.

Ponadto możesz organizować swoje kolekcje materiałów własnych w dowolny sposób zapisując je w folderach.

Nowe materały wysokiej jakości

W Lumion 2023 jest aż 98 nowych materiałów, którymi dodasz realizmu budynkom i otoczeniu. Rozszerzeniu uległa biblioteka drewna, cegły, tynku, metalu, betonu, asfaltu, ziemi, trawy i wielu innych! Ponadto udoskonalony materiał szkła pozwoli Ci dopracować każdy szczegół okna, czy innej szklanej powierzchni. Możesz nawet dodać mróz, wypukłość lub inny szczegół, który jest dla ciebie istotny.

Rozszerzona biblioteka modeli 3D

Spraw, by klienci zobaczyli siebie w twoim projekcie. Jednym kliknięciem dodaj postacie w naturalnych dla projektu pozach, strojach i pełnych życia gestach. Zbuduj przekonującą scenę kreując kontekst. Roślina w rogu, przejeżdżający samochód czy koc zawieszony na fotelu potrafi zmienić mdłą wizualizację w poruszającą wizję przyszłości.

Sprawdź nowości w naszej bibliotece takie jak uszczegółowiona natura, postacie 3D, samochody, pojazdy i meble.

Fotele biurowe

Nowe

Modele do wnętrz

51 nowych obiektów, w tym kanapy, ozdobne doniczki i inne.

Natura uszczegółowiona

24 nowe modele roślin i drzew

Postacie

100 nowych statycznych postaci

Dopracowaliśmy silnik Lumion,
aby twoja praca była jeszcze prostsza

Import

Nowy panel LiveSync

Oszczędzaj czas pracując z nowym panelem LiveSync, który pozwala szybko sprawdzić, czy połączenie jest aktywne. Możesz zatrzymać lub wznowić połączenie oraz wybrać lub utwórzyć model do synchronizacji – wszystko w jednym wygodnym miejscu.

Lumion LiveSync jest dostępny dla Sketchup, Revit, Archicad, Rhino, AutoCAD, Allplan, BricsCAD, Vectorworks i FormIt.

Tryb budowania

Ulepszony edytor sceny

Budowa sceny to jeden z najbardziej kreatywnych momentów procesu wizualizacji. To chwila, w której twój projekt nabiera kształtów. Właśnie teraz decydujesz, jak ma wyglądać przyszłość.

Nowy interfejs edytora sceny stawia na prostotę i łatwość obsługi. Aranżuj i obracaj modele 3D z precyzją jaką daje nowy uchwyt. Użyj funkcji przyciągania aby błyskawicznie wyrównać obiekty. Pozwól się prowadzić swojej wizji – Lumion zrobi resztę.

Edytor scen Lumiona obsługuje teraz technologię upscalingu AMD FidelityFX™ Super Resolution 2 (FSR 2), zapewniającą ostrzejsze i płynniejsze tworzenie scen.

Efekty

Animowane pojawianie

Animuj różne części swojego projektu dzięki ulepszonemu efektowi pojawiania. Czytelniejszy, bardziej intuicyjny interfejs pozwala teraz przewijać w pionie ścieżki animacji.

Porównaj ceny

Lumion dostępny jest w wersji Standard i Pro.
Znajdź pakiet odpowiadający Twoim potrzebom.

Upgrade do 2023

Skorzystaj z bardziej intuicyjnego renderingu z Lumion 2023 – teraz dostępny w subskrypcji.

Wymagania sprzętowe

Sprawdź nasze wymagania systemowe, aby jak najlepiej wykorzystać Lumion 2023

Edytor kamery

Nowość – ścieżki kamery

Rób animacje szybciej i łatwej! Nowe ścieżki kamery dają Ci więcej kontroli i płynniejszy ruch kamery:

Śledzenie obiektu – podążaj kamerą za animowanym obiektem lub postacią.

Ujęcie z wózka – ustal punkt początkowy i końcowy i poruszaj kamerą po jakiejkolwiek linii prostej.

Ścieżka po orbicie – uzyskuj perfekcyjnie płynny ruch wybierając cel, promień, wysokość kamery, punkt początkowy i końcowy.

Postprodukcja

Ulepszona korekcja koloru

Dopracowuj kolory z większą dokładnością dzięki nowemu histogramowi.

Postprodukcja

Ulepszona głębia ostrości

Prowadź uwagę do konkretnej części sceny nadając jej ostrość i kontrolując rozmycie. Opowiadaj historię, pokazując to, co w danej chwili najważniejsze, za pomocą ulepszonego efektu głębi ostrości.

Rendering

Proporcje obrazu

Nigdy nie trać kontroli nad kompozycją – renderuj obraz bezpośrednio w formacie, w którym będziesz go prezentować. Potrzebujesz kwadrat na Instagrama, a może pion na rolkę? Masz szeroki wachlarz formatów do wyboru. Oszczędź czas, na kadrowaniu renderów. Zajmij się tym, co ważne.

Jeszcze więcej nowości

W Lumion 2023 jest aż 98 nowych materiałów, którymi dodasz realizmu budynkom i otoczeniu. Rozszerzeniu uległa biblioteka drewna, cegły, tynku, metalu, betonu, asfaltu, ziemi, trawy i wielu innych! Ponadto udoskonalony materiał szkła pozwoli Ci dopracować każdy szczegół okna, czy innej szklanej powierzchni. Możesz nawet dodać mróz, wypukłość lub inny szczegół, który jest dla ciebie istotny.

Dla kogo jest Lumion

Architektura

Wizualizuj przestrzenie z wielką łatwością, w renderingu najwyższej jakości

Wnętrza

Wizualizuj wnętrza tak, jakby były już gotowe do zamieszkania lub pracy

Krajobraz

Kreuj żywe krajobrazy detalami jak w naturze

Edukacja

Korzystaj z bezpłatnej licencji dla polskich studentów i uczelni

Dzięki wtyczkom LiveSync
Lumion jest w pełni kompatybilny z

Lumion jest również kompatybilny z wieloma innymi programami do modelowania 3D, takimi jak

i wieloma innymi

Przedłużenie Twojej wyobraźni

Z programem Lumion masz kontrolę nad swoją koncepcją. Twórz wspaniałe wizualizacje swojego projektu — w dowolnym momencie procesu twórczego.