Odkryj
Lumion 2024

Utrzymaj twórczy flow

Bez wysiłku wizualizuj swoje projekty w oszałamiającej jakości i rekordowej prędkości.

Lumion 2024
już dostępny

Poznaj moc podglądu ray tracingu w czasie rzeczywistym, przyspieszone renderowanie wideo i nowe wysokiej jakości zasoby w bibliotece najnowszej wersji Lumion.

Dzięki Lumion 2024 każde spojrzenie na projekt staje się żywym doświadczeniem. Twoje projekty nie tylko nabierają kształtu – one oddychają, rezonują i inspirują.

Aby wyświetlić ten film z kanału YouTube, potrzebujemy Twojej zgody na ciasteczka Reklamowe.
W lewym dolnym rogu znajdziejsz przycisk, pod którym możesz zmienić swoje preferencje.

Lumion LiveSync

Wizualizacje są lepsze, gdy tworzysz je bez trudu

Stwórz płynne połączenie na żywo z oprogramowaniem do modelowania dzięki Lumion LiveSync. Modeluj i renderuj w czasie rzeczywistym. Każda zmiana jest natychmiast widoczna w Lumion.

Kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD, Lumion dopasowuje się do Twojego stylu pracy, dzięki czemu możesz podejmować szybsze i bardziej świadome decyzje projektowe dzięki informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym.

Wtyczka LiveSync jest dostępna dla programów Sketchup, Revit, Archicad, Rhino, AutoCAD, Allplan, Vectorworks i innych.

Ray tracing

Podgląd w czasie rzeczywistym

Poznaj swój projekt pod każdym kątem. Dzięki nowemu odszumianiu w czasie rzeczywistym dla trybów zdjęć i filmów, podglądy będą płynniejsze, szybsze i znacznie wyższej jakości.

Uzyskaj w czasie rzeczywistym dokładne odzwierciedlenie tego, jak będzie wyglądał ostateczny render, co pozwoli na bardziej wydajne udoskonalenia obrazu.

Twórz z łatwością

Konfigurowanie sceny to jedna z najbardziej kreatywnych części procesu tworzenia wizualizacji. Obserwuj, jak Twój projekt nabiera kształtu, decyduj, jak powinien wyglądać i jak go czytać.

Dzięki łatwym w obsłudze narzędziom i usprawnionemu interfejsowi, Lumion sprawia, że nadanie kształtu swojej wizji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Tworzenie kontekstu

Bez wysiłku zaimportuj topografię do swojego projektu i umieść go w rzeczywistym kontekście dzięki OpenStreetMap. Kształtuj krajobraz otaczający projekt, dodając pola, góry i oceany za naciśnięciem jednego przycisku.

 

 

Łatwe budowanie sceny

Twórz wciągające środowiska szybko i przy minimalnym wysiłku. Przesuwaj mysz, aby umieszczać setki drzew w dowolnym miejscu dzięki narzędziu do malowania. Możesz też wybierać różne gatunki jednocześnie, korzystając z funkcji rozmieszczania skupiskami.

 

Przyciąganie

Układaj i obracaj swoje modele z precyzją, fruwaj po scenie dzięki łatwemu sterowaniu. Intuicyjny edytor Lumion zapewnia satysfakcjonujący komfort pracy podczas tworzenia scen.

Błyskawiczne poprawki

Szybko sprawdzaj i dostosowuj dowolne tekstury, korzystając z tysięcy wysokiej jakości materiałów. Wybierz idealny kamień, cegłę, drewno lub szkło albo zaimportuj własne tekstury.

Kontekst ma znaczenie

Przeglądaj obszerną bibliotekę zasobów Lumion
Natura

2.200+ obiektów natury

Dzięki ogromnej kolekcji trójwymiarowych modeli roślin możesz nadać wizualizacji kontekst dowolnej strefy klimatycznej.

Przeglądaj bibliotekę wysokiej jakości, niezwykle szczegółowych drzew, roślin, krzewów i winorośli z całego świata. Znajdź modele w różnych stadiach wzrostu, aby pokazać sezonowość w swoich scenach.

Materiały bazujące na fizyce

1.500+ materiałów wysokiej jakości

Ubierz powierzchnie w realistyczne tekstury, których aż chce się dotknąć.

Dzięki materiałom PBR w Lumion można tworzyć i dostosowywać dowolne tekstury i odzwierciedlać ich naturalne właściwości fizyczne za pomocą ray tracingu (śledzenia promieni).

Otoczenie

900+ postaci

Zestaw ponad 900 statycznych i animowanych ludzkich postaci w Lumion to doskonały sposób, aby klienci mogli wyobrazić sobie siebie w tworzonej przestrzeni.

Dodaj odrobinę codziennego życia do swoich projektów dzięki postaciom w różnych pozach, różnych zawodów, wykonujących różne czynności.

Obiekty

3.900+ modeli

Pomóż klientom uzyskać lepszy obraz tego, jaką przestrzeń będą zamieszkiwać, dzięki realistycznym przedmiotom i dekoracjom.

Stwórz zachęcające wnętrza, dodając stoły, krzesła, kanapy i tekstylia. Pokaż tętniące życiem miejskie otoczenie za pomocą samochodów i innych pojazdów. Pokaż codzienność za pomocą nowoczesnych urządzeń i armatury kuchennej i łazienkowej.

Światło ze śledzeniem promieni

Przekształcanie projektów w realistyczne sceny nigdy nie było łatwiejsze.

Lumion udostępnia moc ray tracingu każdemu użytkownikowi, umożliwiając uchwycenie bez wysiłku, jak światło porusza się i odbija od powierzchni. Od naturalnego blasku półprzezroczystego materiału po subtelne odbicia w wodzie i szkle, każdy szczegół staje się niezwykle realistyczny.

Renderuj, by poczuć

Nie tylko zobacz, ale i poczuj swój projekt. Odkryj najprostszy sposób, by nadać kształt swoim wizjom dzięki Lumion 2024

Atmosfera na kliknięcie

Bez względu na to, jakie warunki pogodowe przewidujesz dla swojej sceny, w Lumion do ich uzyskania wystarczy kilka kliknięć i przeciągnięć.

W dzień czy w nocy, w deszczu czy w słońcu – wszystko to można bez trudu odwzorować dzięki naszej szerokiej gamie efektów pogodowych i atmosferycznych.

Czas nagli? Zapoznaj się z naszym wyborem gotowych stylów i opcji kolorowania, aby uzyskać imponujące rezultaty w ciągu kilku sekund.

Analiza nasłonecznienia

Korekta kolorów za pomocą zestawów LUT

Realistyczne niebo i własne mapy HDRI

Opady atmosferyczne

Prezentacje koncepcyjne

Zmiana pogody

Opowiadaj przekonujące historie

Przekształć swoje projekty architektoniczne w żywe, wciągające narracje, osadzając życie i szczegóły w każdym widoku.

Od dynamicznych widoków prostokątnych po animowane etapy budowy, Lumion umożliwia opowiedzenie fascynującej historii stojącej za projektami. Zachęca do odkrywania i prezentowania wielu wariantów projektu, podejmowania decyzji z jasnością, kreatywnością i pewnością siebie.

Widoki prostokątne

Animacja pojawiania się obiektów

Realistyczne niebo i własne mapy HDRI

Projekty, które ożywają

Wpraw swoją koncepcję w ruch

Animacja to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klientów i zaangażowanie ich w swoją wizję. Dzięki dynamicznym ruchom kamery można wyraźnie zilustrować etapy rozwoju, koncepcje projektowe, relacje przestrzenne i wiele więcej. Lumion oferuje szeroką gamę narzędzi do animacji zaprojektowanych, aby pomóc w tworzeniu wciągających klipów, niezależnie od zastosowania.

Ścieżki kamery

Kieruj uwagą widzów i podkreślaj określone elementy, kontrolując ruch kamery. Wybieraj spośród gotowych lub niestandardowych ścieżek, aby uzyskać w pełni dostosowane animacje.

Animacja pojawiania się obiektów

Pokaż, jak scena łączy się w całość, ukryj lub odsłoń określone obiekty albo zilustruj upływ czasu. Twórz w Lumion animacje z pojawiającymi się obiektami, które pozostawiają niezatarte wrażenie.

 

Prezentuj, animuj, doświadczaj

Lumion pozwala komunikować swój projekt w dowolny sposób. Niezależnie od tego, czy prezentujesz koncepcję, szukasz opinii, czy pokazujesz gotowy projekt, istnieje metoda renderowania, która spełni wszystkie wymagania.

Obrazy

Twórz szybkie, wysokiej jakości obrazy, które zwrócą uwagę na każdą cechę projektu, którą chcesz podkreślić.

 

 

Filmy

Bez wysiłku zaprezentuj swoje projekty poprzez ruch, oferując bardziej wciągające wrażenia z każdej przestrzeni.

 

Panoramy

Eksploruj projekty pod każdym kątem i pozwól klientom naprawdę wejść w głąb swojego projektu.

Porównaj plany

Lumion dostępny jest w wersji Standard i Pro. Znajdź pakiet odpowiadający Twoim potrzebom.

Upgrade do 2024

Skorzystaj z bardziej intuicyjnego renderingu z Lumion 2024 – teraz dostępny w subskrypcji.

Wymagania sprzętowe

Sprawdź wymagania systemowe, aby jak najlepiej wykorzystać Lumion 2024

Dlaczego Lumion?

Kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD, Lumion jest dostosowany do Twojego stylu pracy i umożliwia podejmowanie szybszych i bardziej świadomych decyzji projektowych.

Lumion to potężne oprogramowanie do renderowania w czasie rzeczywistym, któremu zaufało tysiące architektów, projektantów i kreatywnych profesjonalistów na całym świecie.

Odkryj Lumion dla siebie i zobacz, jak może on przeniesieć Twoje poszukiwania projektowe i prezentacje na jeszcze wyższy poziom.

Dla kogo jest Lumion

Architektura

Wizualizuj przestrzenie z wielką łatwością, w renderingu najwyższej jakości.

Wnętrza

Wizualizuj wnętrza tak, jakby były już gotowe do zamieszkania lub pracy.

Krajobraz

Kreuj żywe krajobrazy z detalami jak w naturze.

Edukacja

Korzystaj z bezpłatnej licencji dla studentów, wykładowców i uczelni w Polsce.