Urbanistyka i planowanie

Pokaż piękno swojej wizji przestrzeni miejskich i publicznych

Wizualizacja urbanistyczna z Lumionem

Ponieważ miasta i miasteczka wciąż się rozrastają, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby urbaniści potrafili przedstawić swoje projekty w atrakcyjny i łatwy do odczytania sposób.

Z pomocą oprogramowania do wizualizacji Lumion można szybko i łatwo tworzyć piękne obrazy, filmy i panoramy 360 z trójwymiarowych modeli projektów urbanistycznych. Lumion oferuje ogromne możliwości pokazania pełnego kontekstu otaczającego projekt, niezależnie od tego, czy jest to mała ulica czy duży fragment miasta, a ponadto można w nim znaleźć niezawodne, intuicyjne narzędzia do wizualizacji 3D, które znacznie ułatwiają proces tworzenia fotorealistycznych lub artystycznych obrazów, a wszystko to bez konieczności wcześniejszego formalnego szkolenia.

“Podczas opracowywania projektu używamy Lumiona jako narzędzia do przekazywania klientom emocji i odczuć związanych z ich projektem oraz tego, jak poprawi on jakość ich życia”

Stephen Eich
Dyrektor Pracowni Urbanistycznej, Hollander Design

Pokaż swoje projekty urbanistyczne w najlepszym możliwym świetle

Projekty urbanistyczne mogą być bardzo złożone, obejmując wszystko, od rozwoju i projektowania zagospodarowania terenu po relacje jakie zachodzą pomiędzy obszarami zabudowanymi a ich mieszkańcami. Ze względu na tę złożoność, Lumion zawiera szeroką gamę intuicyjnych, niezawodnych narzędzi, które pomagają urbanistom wizualizować wszystkie zawiłe szczegóły projektu, nad którym pracują.

Na przykład, po zaimportowaniu modelu do programu Lumion, jedną z pierwszych rzeczy, którą możesz zacząć robić, jest formowanie i kształtowanie krajobrazu otaczającego projekt.

Następnie, dzięki tysiącom obiektów i materiałów w bibliotece Lumion, można szybko i łatwo stworzyć żywe, realistyczne środowisko z drzewami i innymi obiektami natury, atrakcyjnymi teksturami, dokładnym oświetleniem oraz animowanymi ludźmi i innymi obiektami.

Wszystko w Lumionie działa błyskawicznie. Nawet jeśli trzeba wyrenderować duże fragmenty miasta, tworzenie scen jest bardzo proste i oszczędza czas. Kiedy już będziesz gotowy do wizualizowania, Lumion pomoże ci stworzyć wspaniałe, efektowne obrazy szybciej niż większość innych programów do wizualizacji 3D.

Na filmie można zobaczyć, jak Lumion ułatwia tworzenie dużych i bogatych w szczegóły scen.

Wypróbuj Lumiona za darmo przez 14 dni

Dlaczego warto używać programu Lumion do wizualizacji urbanistycznych?

Duża biblioteka

Lumion zawiera ponad 6.900 obiektów i ponad 1.350 materiałów, które pomogą Ci szybko stworzyć bogate w szczegóły otoczenie, pełne życia, kolorów, ruchu i tekstur.

Renderowanie w czasie rzeczywistym

Lumion LiveSync umożliwia utworzenie połączenia w czasie rzeczywistym między głównymi programami do modelowania CAD a Lumionem. Dzięki funkcji LiveSync można wizualizować podczas modelowania, a także modelować podczas wizualizacji.

Lumion LiveSync jest obecnie dostępny dla programów Revit, SketchUp, ArchiCAD, Rhino, Autocad, Vectorworks i BricsCAD.

Piękne rezultaty

Niezależnie od tego, czy szukasz fotorealistycznego czy koncepcyjnego wyglądu, Lumion oferuje innowacyjne, filmowe efekty, aby łatwo stworzyć piękny rezultat.