Wizualizacje 3D w urbanistyce
i planowaniu

Lumion to kompletny program do wizualizacji 3D, który opanujesz w mig. Pozwoli Ci pokazać piękno Twojej wizji przestrzeni miejskich i publicznych w bardziej angażujący i przystępny sposób. A co najlepsze jest tak prosty, że nie wymaga szkolenia.

Projektowanie przyszłości społeczności miejskich

Jako urbanista masz trudne zadanie równoważenia wielu czynników, takich jak mieszkalnictwo, transport, infrastruktura, rozwój gospodarczy, zrównoważony rozwój środowiska i zaangażowanie społeczności w celu stworzenia przyjaznych do życia i zrównoważonych społeczności, które dobrze prosperują.

Wraz z rosnącą urbanizacją, nierównościami ekonomicznymi i zmianami klimatycznymi, świat potrzebuje bardziej innowacyjnych, integracyjnych i dostępnych rozwiązań projektowych. I chociaż droga do znalezienia rozwiązań może być często trudna i złożona, to gdy już masz wizję, praca jest wciąż daleka od wykonania. Przekazanie tej wizji w atrakcyjny i łatwy do zrozumienia sposób jest kluczem do jej realizacji.

Wizualizacja projektów miejskich może czasami wydawać się skomplikowana, ale nie musi tak być. Program do renderingu Lumion ułatwia procesy projektowania i komunikacji oraz czyni je bardziej intuicyjnymi, tak, abyś mógł skupić swój czas i energię na tym, co najważniejsze – budowaniu przyszłości społeczności miejskich.

Lumion w pigułce

Lumion umożliwia tworzenie pięknych obrazów, filmów i panoram 360 z dowolnego modelu urbanistycznego 3D.

Możesz łatwo pokazać cały kontekst otaczający Twój projekt, od małej ulicy miejskiej po całą dzielnicę.

Niezależnie od skali projektu, Lumion to kompletne, niezawodne narzędzie do renderowania 3D, które ułatwia tworzenie fotorealistycznych lub koncepcyjnych renderów – bez konieczności szkolenia.

Aedas City zwizualizowane przez Beehive, zaprojektowane przez Aedas. Pełny film zobacz tutaj. Zobacz pełne video tutaj.

 

Renderowanie proste jak spacer po parku

Projekty urbanistyczne mogą być bardzo złożone, obejmując wszystko, od rozwoju i projektowania zagospodarowania terenu, po po relacje jakie zachodzą pomiędzy obszarami zabudowanymi, a ich mieszkańcami. Ze względu na tę złożoność, Lumion oferuje szeroką gamę intuicyjnych, niezawodnych narzędzi, które pomagają urbanistom wizualizować wszystkie zawiłe szczegóły projektu, nad którym pracują.

Na przykład, po zaimportowaniu modelu do Lumion, jedną z pierwszych rzeczy, którą możesz zacząć robić, jest jest formowanie i kształtowanie krajobrazu otaczającego projekt.

Następnie, dzięki tysiącom obiektów i materiałów w bibliotece Lumion, możesz szybko i łatwo stworzyć żywe, realistyczne środowisko z drzewami i innymi obiektami natury, atrakcyjnymi teksturami, dokładnym oświetleniem oraz animowanymi postaciami i innymi elementami.

Wszystko w Lumion działa błyskawicznie. Nawet jeśli musisz wyrenderować duże fragmenty miasta, przekonasz się, że tworzenie scen jest bardzo proste i oszczędza czas. Kiedy już będziesz gotowy do wizualizowania, Lumion pomoże Ci stworzyć wspaniałe, efektowne obrazy szybciej niż większość innych programów do wizualizacji 3D.

Odkryj, jak renderowanie 3D z Lumion, pomaga urbanistom osiągnąć więcej

Usprawnij swój proces projektowy

Podczas gdy renderingi urbanistyczne pomagają zazwyczaj przekazywać złożone pomysły w jasny i atrakcyjny sposób, Lumion idzie o krok dalej.

Kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD i programami do modelowania 3D, Lumion sprawia, że proces projektowania jest bardziej elastyczny i wydajny.

A dzięki wtyczce Lumion LiveSync dla Sketchup, Revit, Rhino, AutoCAD, Archicad, Allplan, BricsCAD i Vectorworks możesz modelować i renderować jednocześnie, co pomaga zaoszczędzić cenny czas.

Wizualizuj swoje projekty miejskie   w kontekście

Lumion oferuje prosty sposób oceny wpływu proponowanych rozwiązań urbanistycznych poprzez umieszczenie ich w kontekście.

Dzięki szerokiej gamie materiałów, obiektów i środowisk dostępnych w programie, możesz z łatwością odtworzyć prawdziwe otoczenie i wizualizować plany w sposób wierny rzeczywistości.

Lumion zawiera obszerną bibliotekę 3D, w tym wiele postaci, elementów natury i obiektów, od mebli miejskich po transport, aby pomóc Ci pokazać pełny potencjał Twoich projektów urbanistycznych.

Dzięki Lumion możesz ocenić wpływ swoich planów urbanistycznych na otaczające środowisko i wprowadzić niezbędne poprawki, aby upewnić się, że Twoja wizja jest wykonalna, zrównoważona i łatwa do zrozumienia.

Połącz społeczności

Renderowanie 3D może pomóc w skuteczniejszym komunikowaniu Twojej wizji, zwłaszcza jeśli chodzi o złożone propozycje planowania urbanistycznego, które wymagają współpracy różnych interesariuszy.

Niezależnie od tego, czy prezentujesz swoje projekty deweloperom, urzędnikom państwowym czy ogółowi społeczeństwa, Lumion zapewnia potężne narzędzie do udostępniania planów i projektów urbanistycznych w bardziej angażujący, informacyjny i przystępny sposób. Z łatwością twórz wysokiej jakości, atrakcyjne wizualizacje, które przedstawiają, w jaki sposób społeczności będą wchodzić w interakcje z Twoimi przestrzeniami miejskimi i ułatwiają podejmowanie bardziej świadomych decyzji.

Stworzone w Lumion

Zobacz, jak Lumion pomaga architektom i projektantom opowiadać fascynujące historie.

Dowiedz się, jak Bjarke Ingels Group podchodzi do projektowania zorientowanego na społeczność i jaką rolę odegrały animacje Lumion
w przekazywaniu pomysłów projektowych opinii publicznej.

Dowiedz się więcej o projekcie BIG U

Aby wyświetlić ten film z kanału YouTube, potrzebujemy Twojej zgody na ciasteczka Reklamowe.
W lewym dolnym rogu znajdziejsz przycisk, pod którym możesz zmienić swoje preferencje.

The BIG U: NYC Community Spaces as Barriers for Flooding

Obejrzyj największą jak dotąd animację Lumion stworzoną przez utalentowany zespół Beehive – 7 spektakularnych projektów Aedas skompilowanych w jedno ogromne fikcyjne miasto.

Przeczytaj nasz wywiad z zespołem Beehive

Aby wyświetlić ten film z kanału YouTube, potrzebujemy Twojej zgody na ciasteczka Reklamowe.
W lewym dolnym rogu znajdziejsz przycisk, pod którym możesz zmienić swoje preferencje.

Aedas City visualized by Beehive, designed by Aedas.

Pełna kompatybilność

Modeluj i renderuj w czasie rzeczywistym dzięki Lumion LiveSync