Wizualizacje architektoniczne

Opowiedz historię swojego projektu architektonicznego za pomocą pięknych zdjęć, filmów i panoram

Odkryj najlepszy sposób prezentowania architektury dzięki Lumion

Lumion to program do wizualizacji 3D stworzony specjalnie dla architektów, którzy chcą w łatwiejszy i szybszy sposób przedstawić swoje projekty jako piękne, fotorealistyczne obrazy.

Lumion jest kompatybilny z wszystkimi programami do modelowania 3D i CAD. Gdy tylko zaimportujesz model, Lumion z łatwością pomoże ci przekazać wizję projektu w jego rzeczywistej scenerii, od wiejskich gór po rozżarzone pustynie, deszczowe miasta czy spokojne przedmieścia. Rendering jest niezwykle szybki, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknymi, profesjonalnymi wizualizacjami swojego projektu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.
Projekt

“Nauczyłam się programu, zrobiłam wizualizację szkoły średniej i stworzyłam do niej animację w ciągu trzech dni”

Jacqueline Warner
Dyrektor ds. technologii, Pfluger Architects

Wypróbuj Lumiona za darmo przez 14 dni

Jak działa Lumion?

Lumion opiera się na zasadzie zminimalizowania wysiłku potrzebnego do przekształcenia statycznych projektów 3D w piękne obrazy, filmy i panoramy 360.

Na początek, Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD i programami do modelowania 3D. Oznacza to, że można na przykład zaimportować projekt domu mieszkalnego z programu Revit i projekt krajobrazu z programu Vectorworks do tego samego projektu w programie Lumion.

Po zaimportowaniu modelu, dzięki intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika narzędziom, Lumion pomoże ukształtować scenerię projektu.

Dzięki dużej bibliotece Lumion, zawierającej ponad 6.000 obiektów i 1.200 materiałów, można szybko dodać bogate w szczegóły drzewa i rośliny, meble, ludzi, samochody, oświetlenie i wiele innych elementów.

Gdy jesteś już gotowy do stworzenia obrazu, wideo lub panoramy 360, możesz zastosować fotorealistyczne, artystyczne i filmowe efekty, aby nadać im niepowtarzalny wygląd i charakter. Tworzenie wizualizacji w Lumionie jest szybkie i łatwe, co pozwala uwolnić kreatywność podczas przedstawiania wizji projektu i umożliwia ponowne renderowanie wszelkich aktualizacji nawet w ostatniej chwili, w ciągu kilku minut.

5 czynników, które sprawiają, że Lumion jest idealnym narzędziem do tworzenia wizualizacji architektonicznych

1. Szeroka kompatybilność

Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi programami CAD i do wizualizacji 3D, w tym SketchUp, Revit, ArchiCAD, Vectorworks, Rhino i innymi. Co więcej, jeśli masz jakieś szczególne meble, materiały lub inne elementy, które musisz uwzględnić w renderingu, możesz importować obiekty i materiały, nawet jeśli stworzyłeś je w innych programach.

2. Rendering w czasie rzeczywistym z Lumion LiveSync

Lumion LiveSync tworzy połączenie w czasie rzeczywistym między kilkoma programami do modelowania 3D a Lumionem. Dzięki temu połączeniu można pracować nad modelem 3D, jednocześnie wizualizując go w zapierającym dech w piersiach, w pełni dopracowanym środowisku Lumion. W rezultacie zawsze można zobaczyć, jak wybrane przez nas rozwiązania projektowe będą wyglądać w kontekście projektu.

Lumion LiveSync jest dostępny dla programów SketchUp, Revit, ArchiCAD, Rhino i Vectorworks.

3. Intuicyjne narzędzia do edycji projektu

Kontekst ma kluczowe znaczenie przy prezentowaniu projektów architektonicznych. Na szczęście, niezależnie od otoczenia projektu, Lumion ułatwia tworzenie gór, wzgórz, jezior, rzek i wszelkich innych rodzajów krajobrazów. Podczas umieszczania obiektów lub stosowania materiałów można szybko przeszukać ogromną bibliotekę i dostosować wygląd, rozmieszczenie, skalę oraz inne elementy obiektów i materiałów. Dowiedz się więcej o najnowszych funkcjach Lumiona 11 tutaj.

4. Animacje

Oprócz tworzenia obrazów i panoram 360 (które można wykorzystać w zestawach VR), jedną z mocnych stron Lumiona są narzędzia do tworzenia filmów. W Lumionie możesz tworzyć atrakcyjne, dynamiczne filmy pokazujące wszystkie ważne elementy projektu. Możesz także animować ludzi i inne obiekty (takie jak samochody, ptaki, drzwi i itp.), aby tchnąć życie w swój projekt.

5. Szybkie renderowanie

W przeszłości renderowanie było powolnym procesem, który nie sprzyjał szybkiej pracy nad projektem. W Lumionie można renderować obrazy w ciągu kilku minut, a filmy w ciągu kilku godzin.

Jeśli musisz zmodyfikować model w fazie opracowywania projektu, możesz szybko wyrenderować dziesiątki obrazów, które pomogą podjąć właściwą decyzję. Jeśli potrzebujesz nowego obrazu lub filmu wideo do nadchodzącej prezentacji, możesz polegać na Lumionie, bo dzięki niemu uzyskasz doskonały rezultat szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Połączenie w czasie rzeczywistym z programem Lumion i modelem krajobrazu 3D

Funkcja Lumion LiveSync umożliwia utworzenie płynnego połączenia w czasie rzeczywistym między kilkoma popularnymi programami do modelowania a programem Lumion. Dzięki wtyczce LiveSync wszelkie zmiany dokonane w programie do modelowania są natychmiast widoczne w projekcie Lumion, co pozwala na pracę nad modelem 3D przy jednoczesnym oglądaniu go w zapierającym dech w piersiach środowisku Lumion.

Lumion LiveSync jest dostępny dla programów SketchUp, Revit, ArchiCAD, Rhino i Vectorworks.

Lumion jest w pełni kompatybilny z niemal każdym programem 3D i CAD

Ideą Lumiona jest powszechna kompatybilność, aby zagwarantować, że prosta i szybka wizualizacja architektoniczna jest dostępna dla każdego architekta i projektanta, niezależnie od używanego przez niego programu do modelowania 3D lub CAD. Wszystko zostało stworzone z myślą o zaoszczędzeniu czasu użytkownika.

Dzięki LiveSync, funkcji renderowania w czasie rzeczywistym w programie Lumion, można utworzyć połączenie na żywo między programem Lumion a głównymi programami CAD. Nawet jeśli wtyczka LiveSync nie jest dostępna dla twojego oprogramowania CAD, nadal możesz cieszyć się bezproblemowym importem, ponownym importem modelu i kompatybilnością.