Wizualizacje architektoniczne

Odkryj korzyści płynące z renderowania w Lumion

Przedstawiaj projekty poprzez moc wizualizacji

Jako architekt jesteś przeszkolony, aby doświadczać projektowania w prawdziwie wciągający sposób. Coś tak abstrakcyjnego jak odręczny szkic lub tak płaskiego jak plan piętra 2D mogą istnieć w twoim umyśle jako żywe, szczegółowe przestrzenie. Możesz zobaczyć, jak światło wypełnia pomieszczenie i wyczuć, jak różne materiały zmieniają cały nastrój wnętrza.

Przedstawienie swojej wizji jest niezbędnym krokiem do jej realizacji.

Chcesz mieć pewność, że Twoje rozwiązania projektowe i spostrzeżenia są dobrze rozumiane, że nabierają kształtu nie tylko w Twoim umyśle, ale także w umysłach Twoich współpracowników i klientów. Co więcej, chcesz stworzyć głębsze połączenie między swoim projektem a tym, jak inni go doświadczają.

Wizualizacja architektoniczna i rendering 3D mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. W ciągu ostatnich lat renderowanie 3D stało się kluczową częścią procesów architektonicznych, od opracowywania projektów po prezentacje dla klientów i marketing architektoniczny. Dzięki oprogramowaniu do renderowania 3D architekci i projektanci mają teraz szerszy zakres technik komunikowania formy i funkcji projektowanych przestrzeni, a co ważniejsze, przekazywania uczuć i inspirowania do działania.

Bardziej intuicyjny rendering 3D

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na rendering architektoniczny rośnie liczba dostępnych narzędzi do renderowania 3D. Skąd masz wiedzieć, które z nich jest odpowiednie dla Ciebie i twojej pracowni?

Przez długi czas renderowanie 3D było uważane za skomplikowany, czasochłonny obowiązek, który wymaga wielu godzin treningu, aby uzyskać dobre wyniki. Lumion chce rzucić temu wyzwanie.

Program do renderingu 3D Lumion został stworzony, aby umożliwić architektom i projektantom wizualizację projektów na ich własnych warunkach, z łatwością i prostotą. Ale proste nie oznacza podstawowe. Lumion to kompletne rozwiązanie do renderowania 3D, które sprawia, że proces wizualizacji jest płynny, łatwy, intuicyjny i przyjemny.

Lumion został zaprojektowany, aby zaoferować łatwy, przejrzysty i bezstresowy proces renderowania 3D, który jest szybszy niż większość innych programów. Wspierany przez ponad dekadę rozwoju, Lumion ma wszystko, czego potrzebujesz, aby nadać kontekst twojemu projektowi w ciągu kilku minut oraz dodać atmosferę za naciśnięciem jednego przycisku.

Wystarczy model 3D projektu architektonicznego, a Lumion pomoże Ci przekazać funkcję, formę i wrażenia w efektownych obrazach, animacjach lub wciągających panoramach 360. Z Lumion możesz dodać świat kontekstu wokół swojego projektu dzięki narzędziom do kształtowania krajobrazu, dużej bibliotece obiektów i materiałów 3D oraz wielu efektom atmosferycznym, które przyciągną klientów przez drzwi wejściowe do twoich przestrzeni.

Niezależnie od tego, czy twój projekt obejmuje  budynki mieszkalne, wnętrza, krajobrazy, przestrzenie miejskie czy komercyjne, możesz wyrenderować piękny efekt szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. A co najlepsze – możesz nauczyć się renderowania w Lumion w mniej niż 15 minut.

Dodaj Lumion do swojego procesu projektowania

Zaawansowany proces renderowania 3D

Chociaż rendering 3D jest często wykorzystywany do przedstawiania fotorealistycznych wizualizacji ostatecznego projektu, nie jest on ograniczony wyłącznie do tego ostatniego etapu procesu.

Możesz korzystać z Lumion w całym procesie projektowania, aby szybciej i z pełnym zaufaniem podejmować decyzje projektowe. Możesz szybko testować pomysły, wizualizować koncepcje i zobaczyć, jak niektóre wybory projektowe wpłyną na ostateczny rezultat. Możesz zbadać różne materiały lub zobaczyć, jak światło wpływa na projekt.

Dzięki błyskawicznym prędkościom renderowania w Lumion, możesz z łatwością tworzyć rendery 3D na każdym etapie procesu, nie tracąc ani chwili.

Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD i programami do modelowania 3D, co oznacza, że można łatwo importować modele 3D w bardziej wciągającym środowisku, które jest łatwe do kontrolowania. Dzięki Lumion LiveSync można nawet utworzyć połączenie na żywo z oprogramowaniem CAD, dzięki czemu można równocześnie modelować i renderować w czasie rzeczywistym.

Zobacz, jak renderowanie 3D z Lumion usprawnia procesy architektoniczne 

1. Jakość i szybkość

Wszystko w Lumion zostało zaprojektowane z myślą o oszczędności czasu, bez poświęcania jakości.

Oznacza to, że możesz stworzyć piękną wizualizację w zaledwie kilka minut i szybko wprowadzać zmiany w trakcie pracy. Dzięki Lumion możesz szybko zbudować kontekst wokół swojego projektu dzięki w pełni funkcjonalnym terenom, naturze uszczegółowionej, umeblowaniu wewnętrznemu i zewnętrznemu oraz tysiącom obiektów z biblioteki Lumion.

Dzięki unikalnemu podejściu Lumion do technologii renderowania 3D można tworzyć obrazy, filmy i panoramy 360 w ułamku czasu wymaganego przez inne rozwiązania..

2. Stabilność przez cały czas

Nie ma nic bardziej frustrującego niż przerywanie pracy, gdy jest się w twórczym flow.

Lumion dąży do tego, aby renderowanie 3D było płynne i niezawodne, niezależnie od rodzaju projektu, nad którym pracujesz.

Lumion może obsługiwać duże modele lub duże obszary bez spowalniania edycji i renderowania. Możesz także skorzystać z tysięcy obiektów z biblioteki Lumion – nie ma ograniczeń co do poziomu szczegółowości, jaki możesz dodawać do swoich renderów. Możesz dodać tysiące drzew, roślin, postaci lub budynków w ciągu kilku sekund i utrzymywać swoją scenę uporządkowaną na różnych warstwach.

3. Osiągaj więcej przy mniejszym wysiłku

Tradycyjnie wizualizacja architektoniczna wiąże się z wieloma przeszkodami i ograniczeniami. Renderowanie często zajmuje wiele godzin, a oprogramowanie jest prawie zawsze skomplikowane do nauczenia.

Lumion całkowicie odwraca tę sytuację, dostarczając narzędzie do renderowania 3D, z którego każdy architekt i projektant może korzystać szybko i skutecznie. Pozwala to uzyskać większą wartość z renderowania 3D na każdym etapie procesu projektowania.

Lumion jest niezwykle łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi i prostemu procesowi. Edycja i renderowanie są niemal natychmiastowe – możesz łatwo skonfigurować połączenie w czasie rzeczywistym między SketchUp lub Revit i Lumion, na bieżąco zastosować lub zmieniać materiały, dopracowywać rendery za pomocą łatwo dostępnych efektów lub na żywo tworzyć filmy wideo. Dzięki Lumion możesz natychmiast wizualizować swoją pracę dokładnie tak, jak ją sobie wyobrażasz.

Bez względu na wcześniejsze doświadczenie z oprogramowaniem do renderowania 3D, dzięki Lumion możesz osiągnąć niesamowite rezultaty w mgnieniu oka – i przy bardzo niewielkim wysiłku.

4. Kontekst jest wszystkim

Chociaż szybkość i łatwość obsługi są niezwykle ważne w każdym programie do renderingu 3D, będziesz potrzebować czegoś więcej, aby skutecznie przekazać swoją wizję.

Kontekst, atmosfera i emocje mają kluczowe znaczenie w tworzeniu wyjątkowych wizualizacji architektonicznych, które chwytają za serce. Pomagają one opowiedzieć bardziej przekonującą i wciągającą historię o projekcie.

Lumion ułatwia umieszczenie projektu w kontekście i zaprezentowanie jego pełnego potencjału dzięki szerokiej gamie narzędzi, zasobów i efektów renderowania. Od pięknie realistycznego nieba i oświetlenia, po wysokiej jakości materiały, naturę uszczegółowioną i animowane rośliny – Lumion oferuje szeroką gamę elementów kontekstowych, które ożywią Twoje rendery. Oprócz ogromnej biblioteki obiektów i materiałów, renderowanie w Lumion obejmuje również różne efekty artystyczne i style, które są zaskakująco łatwe w użyciu.

W jednej chwili możesz całkowicie przekształcić dowolny model 3D w scenę pełną życia.

5. Możesz zrobić to sam!

Lumion umożliwia każdemu architektowi lub projektantowi tworzenie pięknych i profesjonalnych wizualizacji bez wcześniejszego szkolenia. Ty też możesz renderować obrazy, animacje lub panoramy 360 w ciągu kilku minut, a nie godzin, i przejąć pełną kreatywną kontrolę nad tym, jak chcesz pokazać swoje projekty światu.

Lumion to kompletne i niezawodne narzędzie zaprojektowane, aby pomóc architektom i projektantom w pełni wykorzystać moc renderowania 3D, bez konieczności radzenia sobie ze skomplikowanymi procesami, specjalistycznymi szkoleniami i długim czasem oczekiwania.

Będziesz mieć pełną swobodę i kontrolę nad rozwojem Twojego projektu, wprowadzaniem zmian na bieżąco i prezentowaniem swojej pracy dokładnie tak, jak to sobie wyobrażasz. Oznacza to, że nie musisz zlecać wizualizacji na zewnątrz ani wydawać cennych zasobów, czasu i pieniędzy, gdy możesz zrobić to wszystko sam.

Aby rozpocząć pracę z Lumion, możesz skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i zapoznać się z naszym kompletnym samouczkiem.

Aby wyświetlić ten film z kanału YouTube, potrzebujemy Twojej zgody na ciasteczka Reklamowe.
W lewym dolnym rogu znajdziejsz przycisk, pod którym możesz zmienić swoje preferencje.

Pełna kompatybilność

Modeluj i renderuj w czasie rzeczywistym dzięki Lumion LiveSync