Lumion LiveSync® for Rhino®

Usprawnij proces tworzenia wizualizacji w Rhino i uzyskaj piękne rezultaty

Kompatybilność z Lumionem i renderowanie w czasie rzeczywistym dla Rhino

Od czasu pierwszego wydania w 1998 roku, Rhinoceros 3D firmy Robert McNeel & Associates stał się innowacyjnym narzędziem do projektowania architektonicznego, znanym ze swojej zdolności do ułatwiania architektom włączania siatek wielokątów, chmur punktów, brył, powierzchni i krzywych NURBS w ich proces projektowania.

Dzięki wszystkim standardowym narzędziom do modelowania 3D, Rhino umożliwia architektom nadanie formy i funkcjonalności ich najbardziej twórczym pomysłom.

Dzięki programowi dla architektów do wizualizacji 3D Lumion, nigdy nie będziesz musiał zgadywać, jak Twój projekt Rhino będzie wyglądał w rzeczywistym lub koncepcyjnym środowisku. Lumion oddaje piękno projektów Rhino, ukazując je w bogatym w szczegóły kontekście z pięknie teksturowanymi materiałami.

A co najlepsze – Lumion jest bardzo prosty do opanowania, co skraca czas potrzebny na tworzenie obrazów, filmów i panoram 360 najbardziej innowacyjnych modeli Rhino.

“Podczas opracowywania projektu używamy Lumiona jako narzędzia do przekazywania klientom emocji i odczuć związanych z ich projektem oraz tego, jak poprawi on jakość ich życia.”

Stephen Eich Dyrektor Pracowni Urbanistycznej, Hollander Design

Dlaczego warto używać wizualizacji 3D Lumion do modelowania w Rhino?

  • Szybko stworzysz wysokiej jakości zdjęcia, filmy i panoramy 360 w dowolnym momencie procesu pracy
  • Wyrenderujesz model w czasie rzeczywistym dzięki funkcji Lumion LiveSync® for Rhino®
  • Z łatwością pokażesz swój projekt w jego rzeczywistym lub koncepcyjnym otoczeniu dzięki ponad 6.300 elementom w bibliotece Lumion
  • Sprawisz, że projekt architektoniczny nabierze realnych kształtów, teksturując go za pomocą ponad 1.200 materiałów z biblioteki Lumion
  • Stworzysz wysokiej jakości obrazy w ciągu kilku minut, a filmy w ciągu kilku godzin
  • Stworzysz panoramy 360 do interaktywnych prezentacji i VR

Uchwyć życie swoich projektów

Dzięki połączeniu procesu modelowania Rhino z wizualizacjami 3D Lumion, możesz radykalnie skrócić czas potrzebny na uchwycenie życia, piękna i emocji płynących z Twoich projektów, renderowanych jako wysokiej jakości obrazy, filmy i panoramy 360.

Aby korzystać z programu Lumion, wystarczy zaimportować model, a następnie rozpocząć kształtowanie otaczającego krajobrazu za pomocą niezawodnych, przyjaznych narzędzi. Możesz użyć wysokiej jakości materiałów, które wyglądają jak prawdziwe, dodać obiekty wewnętrzne i zewnętrzne, aby pokazać żywe otoczenie, a następnie wyrenderować fotorealistyczny lub koncepcyjny rezultat.

Dwa sposoby importowania modeli Rhino do Lumiona

1. Renderowanie w czasie rzeczywistym z LiveSync

LiveSync® for Rhino® to darmowa wtyczka do renderowania w czasie rzeczywistym, która tworzy połączenie na żywo między projektem Rhino a Lumionem. W jednej chwili LiveSync importuje model do Lumiona i pozwala na pracę w obu programach jednocześnie.

Dzięki LiveSync, możesz zobaczyć swój budynek w trakcie jego budowy. I zyskać nieoceniony wgląd w rozwój swoich projektów.

2. Eksport z Rhino do Lumiona

Choć zalecamy wtyczkę LiveSync® for Rhino® do łatwego, dynamicznego sposobu pracy, możesz także eksportować modele z Rhino, a następnie importować je bezpośrednio do Lumiona. Idealnie byłoby zapisać model Rhino jako plik .DAE (COLLADA), ponieważ umożliwi to płynniejsze i szybsze działanie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat eksportu Rhino, przeczytaj nasze wytyczne dotyczące importu modeli z Rhino.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że możesz zmniejszyć złożoność swojego modelu, aby uzyskać szybsze i płynniejsze renderowanie 3D w Lumionie?

Albo dlaczego niektóre materiały automatycznie zamieniają się w Lumionie w wodę i szkło?

Bez względu na to, co próbujesz osiągnąć w procesie współpracy między Rhino a Lumionem, możesz znaleźć pomocne informacje w Bazie wiedzy lub skontaktować się z podobnymi sobie wizualizatorami i architektami z całego świata za pośrednictwem Społeczności Lumion.