Lumion LiveSync® for Vectorworks®

Pokaż piękno swoich projektów Vectorworks w zapierającym dech w piersiach otoczeniu

Kompatybilność z Lumion i renderowanie w czasie rzeczywistym dla Vectorworks

Od ręki stworzysz wizualizację w czasie rzeczywistym między Vectorworks i Lumion. Zmień kształt modelu Vectorworks, a zobaczysz, jak zmiany są wprowadzane w czasie rzeczywistym, w zapierającym dech w piersiach, realistycznym środowisku Lumion.

Kontynuując modelowanie w Vectorworks, możesz jednocześnie oglądać swój projekt w Lumionie, osadzony we wciągającym, w pełni funkcjonalnym krajobrazie (góry, woda, trawa). Piękne materiały sprawiają, że projekt “wychodzi” do widza, a fotorealistyczne oświetlenie potęguje wrażenie autentyczności i głębi otoczenia.

Kompatybilność z Lumionem i renderowanie w czasie rzeczywistym dla Vectorworks

LiveSync jest dostępny tylko dla Vectorworks 2019 SP3 lub nowszych wersji. Jeśli masz starszą wersję Vectorworks, nadal możesz wyeksportować swój model jako plik Collada .DAE do importu do Lumiona. Zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi importu modelu dla Vectorworks tutaj .

Kompatybilność z programem Lumion i renderowanie w czasie rzeczywistym w programie Revit

Lumion LiveSync to darmowa wtyczka, która tworzy połączenie w czasie rzeczywistym z projektami modelowania Revit i wizualizowania Lumion. Co to oznacza? Pobierając wtyczkę LiveSync (poniżej) i instalując ją w programie Revit, można natychmiast połączyć te dwa programy, dzięki czemu wszelkie zmiany dokonywane w modelu w programie Revit są natychmiast odzwierciedlane w pięknych środowiskach Lumion.

Na przykład, gdy jesteś na wczesnym etapie procesu projektowania, LiveSync daje Ci zawsze możliwość zobaczenia, jak Twoje wybory BIM wpływają na fotorealistyczną lub koncepcyjną prezentację projektu

Zobacz, jak zmiana wymiarów pokoju dziennego może zmienić dostęp światła. Zastosuj pierwszą koncepcję na dach i sprawdź, czy pasuje do kontekstu rzeczywistego otoczenia projektu.

Doświadcz jak Twój projekt krajobrazu prezentuje się w deszczowy poranek, a budynek biurowy w pogodną noc. Pobierz LiveSync dla Revit poniżej i zobacz, jak renderowanie w czasie rzeczywistym może pozytywnie wpłynąć na Twój sposób pracy.

Jak działa Lumion?

Po zaimportowaniu modelu do programu Lumion użytkownik wchodzi do intuicyjnego i przyjaznego środowiska budowania przestrzeni, które zapewnia łatwe oddanie piękna projektu w jego rzeczywistym lub koncepcyjnym kontekście.

Możesz kształtować góry i wzgórza, tworzyć rzeki i jeziora. Dzięki ponad 6.300 modelom we wbudowanej bibliotece zawartości, tworzenie realistycznych scen zewnętrznych, wewnętrznych, miejskich i wiejskich zajmuje zaledwie kilka minut.

Biblioteka zawiera ponad 1.200 materiałów z możliwością ich dostosowywania, dzięki czemu możesz tchnąć życie w projekt, zwiększając jego realistyczne postrzeganie i pozostawiając trwały ślad w pamięci klientów.

Dwa sposoby importowania modeli Revit do Lumiona

1. Renderowanie w czasie rzeczywistym z LiveSync

Aby stworzyć płynny przepływ pracy pomiędzy Revit i Lumion, zalecamy użycie darmowej wtyczki Lumion LiveSync.

Jeśli posiadasz Lumion 7.3 lub nowszy, LiveSync pozwala na natychmiastowe ustawienie wizualizacji modelu Revit w czasie rzeczywistym. Upewnij się, że przed kliknięciem przycisku LiveSync wybrano perspektywiczny widok 3D.

Po nawiązaniu połączenia, renderowanie i modelowanie stają się doświadczeniem w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz szybciej niż kiedykolwiek wcześniej przejść od początkowego pomysłu do końcowego, pięknego renderingu.

2. Eksport z programu Revit do Lumiona

Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi programami CAD i modelowania 3D oraz formatami plików. Podczas gdy LiveSync tworzy szybsze, bardziej płynne doświadczenie, można również wyeksportować projekt jako plik Collada .DAE. file.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wytycznych dotyczących importu modeli dla Revit i Revit LT, zapoznaj się z naszym artykułem bazy wiedzy.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że podczas importowania do Lumiona możesz również określić poziom szczegółowości zakrzywionych powierzchni? Albo że możesz umieścić wszystkie tekstury w tym samym pliku .DAE?
Bez względu na to, co próbujesz osiągnąć w procesie pracy nad projektem między programami Revit i Lumion, pomocne informacje znajdziesz w Bazie wiedzy  lub po skontaktowaniu się z podobnymi sobie wizualizatorami i architektami z całego świata za pośrednictwem społeczności Lumion.