Lumion LiveSync® for Revit®

Przekształć swoje projekty wykonane w Autodesk Revit w piękne, zapadające w pamięć wizualizacje

Kompatybilność programów Lumion i Revit pozwala na renderowanie w czasie rzeczywistym

Jeśli chodzi o BIM i jego innowacyjny wachlarz możliwości inteligentnego modelowania 3D, Autodesk Revit pozostaje jednym z głównych narzędzi projektowych w branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej.

Program do wizualizacji Lumion został zaprojektowany specjalnie dla architektów, którzy chcą przekazać piękno i wizję swoich projektów tworzonych w Autodesk Revit. Nawet jeśli użytkownik nie ma żadnego doświadczenia w tworzeniu wizualizacji 3D, Lumion natychmiast tworzy połączenie na żywo z projektem w Revicie.

W ciągu mniej niż godziny uchwycisz projekt w jego rzeczywistym otoczeniu lub w ujęciu koncepcyjnym w atrakcyjny, angażujący sposób.

Szybko stworzysz obrazy, filmy i panoramy 360 (odpowiednie dla VR) i pokażesz swój projekt – jak wyglądałby w gęstym lesie, w pobliżu oceanu lub na końcu uliczki. Jeśli projektujesz wnętrza, technologia oświetlania i dodawania cieni w Lumionie pomoże Ci poczuć przestrzeń, materiały i emocje.

Bez względu na to, jaki jest Twój projekt w programie Revit, Lumion pomoże Ci go ożywić.

“Nauczyłam się programu, zrobiłam wizualizację szkoły średniej i stworzyłam do niej animację w ciągu trzech dni.”

Jacqueline Warner
Dyrektor ds. technologii, Pfluger Architects

Kompatybilność z programem Lumion i renderowanie w czasie rzeczywistym w programie Revit

Lumion LiveSync to darmowa wtyczka, która tworzy połączenie w czasie rzeczywistym z programem do modelowania Revit i programem do wizualizowania Lumion. Co to oznacza? Pobierając wtyczkę LiveSync (poniżej) i instalując ją w programie Revit, można natychmiast połączyć te dwa programy, dzięki czemu wszelkie zmiany dokonywane w modelu w programie Revit są natychmiast odzwierciedlane w pięknych sceneriach programu Lumion.

Na przykład, gdy jesteś na wczesnym etapie procesu projektowania, LiveSync daje Ci zawsze możliwość zobaczenia, jak Twoje wybory BIM wpływają na fotorealistyczną lub koncepcyjną prezentację projektu.

Zobacz, jak zmiana wymiarów pokoju dziennego może zmienić dostęp światła. Zastosuj pierwszą koncepcję na dach i sprawdź, czy pasuje do kontekstu rzeczywistego otoczenia projektu.

Doświadcz, jak Twój projekt krajobrazu prezentuje się w deszczowy poranek, a budynek biurowy w pogodną noc. Pobierz LiveSync dla Revit poniżej i zobacz, jak renderowanie w czasie rzeczywistym może pozytywnie wpłynąć na Twój sposób pracy.

Jak działa Lumion?

Po zaimportowaniu modelu do programu Lumion użytkownik wchodzi do intuicyjnego i przyjaznego środowiska budowania przestrzeni, by z łatwością oddać piękno projektu w jego rzeczywistym lub koncepcyjnym kontekście.

Możesz kształtować góry i wzgórza, tworzyć rzeki i jeziora. Dzięki ponad 6.300 modelom we wbudowanej bibliotece zawartości, tworzenie realistycznych scen zewnętrznych, wewnętrznych, miejskich i wiejskich zajmuje zaledwie kilka minut.

Biblioteka zawiera ponad 1.200 materiałów z możliwością ich dostosowywania, dzięki czemu możesz tchnąć życie w projekt, zwiększając wrażenie realizmu i pozostawiając trwały ślad w pamięci klientów.

Dwa sposoby importowania modeli Revit do Lumiona

1. Renderowanie w czasie rzeczywistym z LiveSync

Aby praca pomiędzy Revit i Lumion była płynna, zalecamy użycie darmowej wtyczki Lumion LiveSync.

Jeśli posiadasz Lumion 7.3 lub nowszy, LiveSync pozwala na natychmiastowe utworzenie wizualizacji modelu Revit w czasie rzeczywistym. Upewnij się, że przed kliknięciem przycisku LiveSync wybrano perspektywiczny widok 3D.

Po nawiązaniu połączenia, renderowanie i modelowanie stają się doświadczeniem w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz szybciej niż kiedykolwiek wcześniej przejść od początkowego pomysłu do końcowego, pięknego renderingu.

2. Eksport z programu Revit do Lumiona

Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi programami CAD i do modelowania 3D oraz z formatami plików 3D. I choć wtyczka LiveSync tworzy szybsze, bezproblemowe połączenie, to umożliwia również eksport projektu jako plik Collada .DAE.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wytycznych dotyczących importu modeli dla Revit i Revit LT, zapoznaj się z naszym artykułem w bazie wiedzy.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że podczas importowania do Lumiona możesz również określić poziom szczegółowości zakrzywionych powierzchni? Albo że możesz umieścić wszystkie tekstury w tym samym pliku .DAE?

Bez względu na to, co próbujesz osiągnąć w procesie pracy nad projektem między programami Revit i Lumion, możesz znaleźć pomocne informacje w Bazie wiedzy lub skontaktować się z podobnymi sobie wizualizatorami i architektami z całego świata za pośrednictwem społeczności Lumion.