Wizualizacje krajobrazu

Pokaż piękno i życie w swoich projektach krajobrazu

Tchnij życie w swoje projekty krajobrazów

Dla projektanta krajobrazu właściwe przekazanie założeń projektu klientowi, współpracownikowi, a nawet opinii publicznej może być kluczem do sukcesu.
Korzystając z programu Lumion jako narzędzia do wizualizowania krajobrazów, możesz przemienić swoje modele 3D w przepiękne obrazy i wesprzeć całą komunikację projektową, zarówno z kolegami, jak i z kontrahentami, a nawet społecznościami lokalnymi.

Lumion opiera się na zasadzie szybkiego i intuicyjnego renderowania, co czyni go idealnym programem dla każdego projektanta krajobrazu, który potrzebuje szybkich rezultatów i nie ma czasu na specjalistyczne, formalne szkolenia.

Lumion bazuje szybkim renderingu i intuicyjnej obsłudze, co czyni go idealnym programem dla każdego projektanta krajobrazu, który potrzebuje szybkich rezultatów i nie ma czasu na specjalistyczne, formalne szkolenia.

“Podczas opracowywania projektu używamy Lumiona jako narzędzia do przekazywania klientom emocji i uczuć związanych z ich inwestycją oraz do pokazania jak poprawi ona jakość ich życia.”

Stephen Eich
Dyrektor Pracowni Urbanistycznej, Hollander Design

Model design wykonany przez Van Manen.

Wypróbuj program Lumion za darmo przez 14 dni

TCHNIJ ŻYCIE W PROJEKTY KRAJOBRAZU. POKAŻ PRAWDZIWE PIĘKNO.

Lumion to oprogramowanie do renderowania 3D, które zostało stworzone z myślą o zminimalizowaniu pracy niezbędnej do stworzenia pięknych, atrakcyjnych wizualizacji projektów krajobrazowych. 

W rezultacie otrzymujesz intuicyjne, bezproblemowe środowisko, które usprawnia proces tworzenia zdjęć, filmów i panoram 360 z twoich modeli 3D.

Na początek, Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi programami CAD i do modelowania 3D. Wystarczy zaimportować model 3D do łatwego w nawigacji edytora projektów programu Lumion, aby rozpocząć tworzenie sceny i dodawanie efektów, w celu uzyskania fotorealistycznego lub koncepcyjnego wyglądu. Proces jest prosty, co pomaga uwolnić kreatywność podczas prezentowania wizji projektu, a renderowanie przebiega szybko, pozwalając na wprowadzanie wszelkich aktualizacji w ostatniej chwili bez zbędnych komplikacji.

Od projektu krajobrazu do pięknej wizualizacji. 3 kroki

1. Zaimportuj model swojego projektu krajobrazu

Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi typami plików do modelowania 3D i programami CAD, więc niezależnie od używanego oprogramowania można zaimportować model krajobrazu w ciągu kilku sekund. Jeśli model trzeba będzie zmodyfikować później, nawet po rozpoczęciu pracy w programie Lumion, można go ponownie zaimportować i natychmiast zaktualizować, bez utraty postępów w projekcie Lumion.

Dodatkowo można utworzyć połączenie w czasie rzeczywistym między programem Lumion a kilkoma popularnymi programami do modelowania 3D, takimi jak SketchUp, Revit, ArchiCAD, Autocad, Rhino i Vectorworks. Dzięki wtyczce Lumion LiveSync można podczas projektowania jednocześnie modelować i renderować, a także wizualizować.

2. Tworzenie sceny wokół modelu 3D

Po zaimportowaniu modelu projektu krajobrazu, następnym krokiem jest stworzenie otoczenia, które będzie służyć jako kontekst. Być może w oddali znajdują się góry lub pustynia, albo projekt trzeba zaprezentować przed luksusową prywatną rezydencją lub na szczycie miejskiego tarasu na dachu.

Scenę można wyposażyć w szczegółowe obiekty natury (drzewa i rośliny), ludzi, samochody, meble ogrodowe i wiele innych elementów spośród ponad 5.600 obiektów znajdujących się w bibliotece obiektów Lumion. Dzięki ponad 1.200 konfigurowalnym, wysokiej jakości materiałom można łatwo nadać teksturę powierzchniom modelu 3D (trawom, ścieżkom, drogom, ścianom budynków i dachom, wodzie i innym).

3. Renderowanie zdjęć, filmów i panoram

Ostatnim krokiem jest dodanie efektów zdjęć, wideo lub panoramy i szybkie wyrenderowanie pięknych rezultatów! Dzięki ponad 60 efektom, możesz błyskawicznie zoptymalizować wygląd i sposób oddziaływania swoich wizualizacji. Pokaż budynek w deszczowy dzień lub podczas spektakularnego zachodu słońca. Podkreśl kontury krajobrazu. Animuj otwierające się drzwi lub poruszające się samochody i ludzi. Możliwości jest niemal nieskończenie wiele, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Gdy jesteś już gotowy do renderowania, sam proces trwa minuty dla obrazów i godziny dla wideo, dając Ci powalający rezultat szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.


Połączenie w czasie rzeczywistym z programem Lumion i modelem krajobrazu 3D

Wtyczka Lumion LiveSync umożliwia stworzenie płynnego połączenia w czasie rzeczywistym między kilkoma popularnymi programami do modelowania a programem Lumion. Dzięki funkcji LiveSync wszelkie zmiany dokonane w programie do modelowania są natychmiast widoczne w projekcie Lumion, co pozwala na pracę nad modelem 3D przy jednoczesnym oglądaniu go w zapierającym dech w piersiach środowisku Lumion.

Lumion LiveSync jest dostępny dla programów SketchUp, Revit, ArchiCAD, Autocad, Rhino i Vectorworks.