Lumion LiveSync® for SketchUp®

Tchnij życie w modele 3D SketchUp dzięki programowi do wizualizacji Lumion

Lumion oferuje łatwe renderowanie modeli z programu SketchUp w czasie rzeczywistym.

Lumion został stworzony specjalnie dla architektów, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia, aby ożywić swoje modele SketchUp.

Dzięki renderowaniu w czasie rzeczywistym i szerokiej kompatybilności pomiędzy programami Lumion i SketchUp, łatwo jest stworzyć szybki, wydajny i bezstresowy proces pracy od modelowania do wizualizowania.

Kiedy opracowujesz model w programie SketchUp, możesz zawsze oglądać go w pięknym otoczeniu Lumion z fotorealistycznymi warunkami pogodowymi i naturalnym oświetleniem, wyposażeniem wewnętrznym i zewnętrznym z biblioteki materiałów Lumion oraz najnowocześniejszymi efektami, które zapewniają filmowy i pełen emocji styl wizualizacji.

Dlaczego warto używać Lumion LiveSync® for SketchUp®?

  • Natychmiast twórz wysokiej jakości wizualizacje w dowolnym momencie procesu
  • Wizualizuj swój model w czasie rzeczywistym dzięki wtyczce Lumion LiveSync
  • Tchnij piękno, nadaj fakturę i dodaj realizmu swojemu projektowi dzięki ponad 1.200 materiałom Lumion
  • Z łatwością twórz rzeczywistą lub koncepcyjną scenerię dzięki bibliotece materiałów Lumion zawierającej ponad 6.300 elementów
  • Twórz wysokiej jakości obrazy w ciągu kilku minut, a filmy wideo w ciągu kilku krótkich godzin
  • Twórz panoramy 360 do interaktywnych prezentacji i VR

Od modelu SketchUp do pięknej wizualizacji

Łącząc modelowanie w programie SketchUp z wizualizowaniem w programie Lumion, możesz znacznie skrócić czas potrzebny na tworzenie pięknych zdjęć, filmów i panoram 360 swoich projektów.

Wystarczy zaimportować model, ukształtować otaczający go teren za pomocą intuicyjnych narzędzi, zastosować wysokiej jakości materiały do wykończenia budynku i innych powierzchni, które dadzą poczucie realizmu, umieścić obiekty wewnętrzne i zewnętrzne, aby pokazać otaczające środowisko, a następnie wyrenderować fotorealistyczny lub koncepcyjny obraz.

Dwa sposoby na importowanie modeli SketchUp do Lumiona

1. Renderowanie w czasie rzeczywistym z LiveSync

Lumion LiveSync for SketchUp to darmowa wtyczka renderująca w czasie rzeczywistym, która bezproblemowo łączy model 3D SketchUp z otwartym projektem Lumion. Zmiany w modelu 3D są natychmiast odzwierciedlane w pięknym, w pełni funkcjonalnym środowisku programu Lumion, dzięki czemu można zobaczyć projekt tak, jak wyglądałby w rzeczywistym lub koncepcyjnym otoczeniu.
Bezpłatną wtyczkę można pobrać ze SketchUp Extension Warehouse.

2. Eksportowanie z programu SketchUp do Lumiona

Lumion jest kompatybilny z prawie wszystkimi programami do projektowania 3D i oferuje bezproblemowy import plików SketchUp (.skp). Jeśli trzeba wyeksportować model jako plik innego typu, na przykład DWG, COLLADA lub FBX, szeroka kompatybilność Lumiona ułatwia importowanie wszystkich modeli do jednego projektu Lumiona.

Musisz wprowadzić kilka zmian do projektu SketchUp? Wystarczy jedno kliknięcie, aby ponownie załadować model do projektu Lumion bez ryzyka utraty wcześniejszej pracy.

Porady i rozwiązywanie problemów

Czy wiesz, że możesz również importować krawędzie modelu SketchUp?
Albo zastąpić zaimportowane obiekty “proxy” obiektami z biblioteki Lumion?
Bez względu na to, co próbujesz osiągnąć za pomocą współpracy programu SketchUp z Lumionem, możesz znaleźć pomocne informacje w Bazie wiedzy lub skontaktować się z podobnymi sobie wizualizatorami i architektami z całego świata za pośrednictwem Społeczności Lumion.

* Projekt modelu na obrazku w nagłówku autorstwa Terralite Design and Development.