Wizualizacje wnętrz

Poczuj przestrzeń i doświadcz procesu projektowania wnętrz jak nigdy wcześniej

Zaproś innych, by doświadczyli jak żywe są Twoje projekty wnętrz

Program do renderowania 3D Lumion został stworzony dla architektów wnętrz i projektantów, którzy chcą ożywić swoje projekty i przedstawić szczegółową wizję realizacji.
Od pokoi dziennych i sypialni, po wnętrza biurowe i hotelowe lobby, Lumion pozwala łatwo tworzyć wizualizacje wnętrz z fotorealistyczną grą świateł i cieni, materiałami, które są jak prawdziwe, oraz dużą biblioteką obiektów, która pomaga szybko i łatwo wykreować przytulna scenerię.
“Uwielbiam Lumiona, ponieważ dzięki niemu tworzenie wizualizacji staje się dla architekta jednym z elementów procesu projektowania, a nie usługą świadczoną przez zewnętrzną firmę.”
Hilbrand Wanders, architekt w Studio AAAN.

Uchwyć światło i delikatne cienie. Poczuj przestrzeń.

Wizualizacje wnętrz 3D są jednym z głównych narzędzi, jakie projektanci i architekci wykorzystują do przedstawiania swoich projektów. Z pomocą intuicyjnego oprogramowania, takiego jak Lumion, w którym znajdziesz wszystkie kluczowe narzędzia i funkcje, bez trudu uchwycisz piękno, styl i nastrój swojego projektu.

Wszystko czego potrzebujesz do stworzenia niesamowitych wizualizacji, to model 3D Twojego projektu aranżacji wnętrz. Dzięki temu, że Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi programami CAD i programami do modelowania 3D, możesz łatwo zaimportować model 3D lub jednocześnie rozpocząć synchronizację w czasie rzeczywistym za pomocą wtyczki Lumion LiveSync.

Kolejnym krokiem, po zaimportowaniu modelu, jest stworzenie sceny. W przypadku wnętrz oznacza to skorzystanie z obszernej biblioteki programu Lumion (zawierającej ponad 6.900 elementów i 1.350 materiałów), aby dodać meble, oświetlenie i wyposażenie, szyby w oknach, tkaniny, dywany, kafelki podłogowe itd. Bez względu na styl wnętrza, w bibliotece programu Lumion w ciągu kilku sekund znajdziesz wysokiej jakości obiekty i materiały. Jeśli nie możesz znaleźć konkretnego obiektu lub tekstury, których potrzebujesz, po prostu je zaimportuj.

Gdy scena jest już zbudowana, ostatnim krokiem jest dodanie efektów zdjęciowych lub filmowych, a następnie renderowanie! 

Dlaczego Lumion podnosi jakość wizualizacji wnętrz? Są dwa główne powody

1. Precyzyjne odwzorowanie przestrzeni z pięknym oświetleniem i cieniem

Architekci o wiele lepiej odczytują informacje o przestrzeni niż przeciętny Kowalski. Z pomocą programu do renderowania Lumion i jego innowacyjnej technologii oświetlenia, dasz swoim klientom projekt, dzięki któremu dokładnie odczują wrażenie szerokości, wysokości, głębi i skali. Na przykład technologia symulacji światła dziennego Sky Light 2 (w połączeniu z Hyperlight i miękkimi cieniami) wzmacnia realistyczne wrażenie “naturalnego” oświetlenia projektu.

2. Ogromna biblioteka obiektów i materiałów

Lumion posiada ponad 6.900 obiektów 1.350 materiałów w swojej dużej i łatwej do przeszukiwania bibliotece. Dzięki temu “budowanie sceny” jest szybkie i przyjemne, a tworzenie odpowiednich aranżacji mebli czy oświetlenia trwa zaledwie kilka minut. W przypadku materiałów możesz zaimportować do nich swoje mapy przemieszczeń, aby nadać im jak najbardziej realistyczny wygląd. Sprawdź, jak mapy przemieszczeń mogą tchnąć życie w materiały

Wyrenderuj piękne wnętrza. Przedstaw swoją wizję w najlepszym możliwym świetle.

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w renderowaniu 3D lub CGI (grafice komputerowej), Lumion umożliwia architektom i projektantom szybkie i łatwe tworzenie profesjonalnych wizualizacji projektów wnętrz. Od pierwszych etapów opracowywania projektu, aż po dokumentację budowlaną, Lumion zapewnia dokładny i wnikliwy wgląd w projekt poprzez przedstawienie go w rzeczywistym otoczeniu.

Chcesz się przekonać, jak Lumion usprawni Twoją pracę? Pobierz bezpłatną 14-dniową wersję próbną.