Oprogramowanie do wizualizacji 3D

Odkryj, jak Lumion ułatwia proces tworzenia wizualizacji 3D

Lumion to program do wizualizacji 3D stworzony specjalnie dla architektów

Rendering i wizualizacja architektoniczna to dziedziny, które stale się rozwijają, stając się kluczowymi elementami wszystkich procesów – od opracowywania projektów, przez prezentacje dla klientów, po działania marketingowe w branży architektonicznej. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na wizualizacje architektoniczne, rośnie liczba dostępnych programów do wizualizacji 3D.

Skąd więc możesz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej pracowni?

Lumion to program do wizualizacji 3D stworzony specjalnie dla architektów. Jeśli posiadasz model 3D swojego projektu architektonicznego, Lumion może pomóc Ci go ożywić.

Lumion oddaje piękno projektu poprzez ukazanie go w pełnym, bogatym w szczegóły kontekście, wraz z cieniami, oświetleniem, bogatym i animowanym otoczeniem oraz wszystkimi innymi zaletami programu.

Niezależnie od tego, czy projektujesz budynki mieszkalne, wnętrza, krajobrazy czy przestrzenie miejskie, możesz zwizualizować piękny obraz szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. A co najlepsze – możesz nauczyć się tworzyć piękne wizualizacje w Lumionie w mniej niż 15 minut. Nie jest konieczne żadne formalne szkolenie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o programie do wizualizacji 3D Lumion!

“Lumion zmienił sposób, w jaki podchodzę do wizualizacji.
Teraz łatwiej jest zacząć tworzyć wizualizacje od samego początku procesu projektowania i wykorzystywać (rendery) do podejmowania decyzji projektowych”
Martin Chavanne

Projektant, Studio Wizualizacji 3D w Cline Design Associates

Przedstaw swoje pomysły projektowe w możliwie najlepszym świetle

Lumion to program do wizualizacji 3D zaprojektowany tak, aby pomóc architektom w dwóch ważnych rzeczach: 1) tworzeniu pięknych wizualizacji oraz 2) tworzeniu ich szybko i łatwo.

Jeśli więc masz model 3D, który chcesz ożywić, Lumion pomoże Ci przekazać piękno projektu poprzez ukazanie go w pełnym, bogatym w szczegóły kontekście. Niezależnie od tego, czy chodzi o fotorealizm czy o coś bardziej koncepcyjnego, znajdziesz tu narzędzia, funkcje i dużą bibliotekę treści (z ponad 6.900 obiektami i 1.350 materiałami), które pomogą Ci przyciągnąć klientów i pozwolą im poczuć stworzoną przez Ciebie przestrzeń.

Ideą Lumiona jest zminimalizowanie wysiłku niezbędnego do tworzenia pięknych, atrakcyjnych wizualizacji projektów. W rezultacie otrzymujesz intuicyjne, wolne od stresu narzędzie do pracy, które usprawnia proces tworzenia zdjęć, filmów i panoram 360.

Co więcej, Lumion doskonale wpasowuje się w twój proces projektowy. Lumion jest kompatybilny ze wszystkimi programami CAD i programami do modelowania 3D, a bezproblemowa współpraca z praktycznie każdym pakietem CAD pozwala na szybkie zmiany na dowolnym etapie projektowania.

Wypróbuj Lumiona za darmo przez 14 dni

Jak Lumion usprawnia przebieg prac architekta nad projektem

1. Szybkie wizualizacje 3D

Wszystko w Lumionie zostało zaprojektowane tak, aby oszczędzać czas. Oznacza to, że można skonfigurować wizualizację w ciągu kilku minut i szybko wprowadzać zmiany w trakcie pracy. W Lumionie szybko zbudujesz otoczenie swojego projektu gotowym sceneriom (od wiejskich lasów po miejskie dzielnice), wyposażeniu do wnętrz i do zewnętrznych realizacji oraz tysiącom obiektów z obszernej biblioteki Lumion.

Ponieważ Lumion wykorzystuje innowacyjną technologię renderowania na GPU, możesz tworzyć obrazy, filmy i panoramy 360 w ułamku czasu niezbędnego w innych rozwiązaniach.

2. Wizualizacje na ogromną skalę

Dzięki autorskiej technologii renderowania 3D, Lumion może obsługiwać duże modele lub duże obszary bez spowalniania procesu edycji i wizualizowania. Dzięki tysiącom obiektów w bibliotece Lumion nie ma ograniczeń co do poziomu szczegółowości, jaki można dodać do wizualizacji. Bez wysiłku, dosłownie w kilka sekund dodasz dziesiątki tysięcy drzew, roślin, ludzi lub budynków.

3. Osiągaj więcej dzięki kreatywnym wizualizacjom

Wizualizacja w klasycznym wydaniu wiąże się z wieloma ograniczeniami. Rendering zajmuje dużo czasu, a oprogramowanie jest prawie zawsze skomplikowane. Lumion całkowicie odwraca tę sytuację, dostarczając narzędzia, z których każdy może korzystać.

Nie jest wymagane żadne przeszkolenie w zakresie grafiki. Edycja i tworzenie wizualizacji są niemal natychmiastowe, co otwiera przed firmą nowe możliwości. Na przykład, możesz wprowadzać zmiany do wideo na bieżąco, konfigurować połączenie w czasie rzeczywistym między SketchUp lub Revit a Lumionem i natychmiast nadawać swojej pracy fotorealistyczny lub artystyczny charakter.

4. Obszerna biblioteka obiektów i zieleni

Szybkie tworzenie wizualizacji 3D to tylko jedna z rzeczy niezbędnych do uzyskania pożądanych rezultatów. Aby stworzyć wspaniałe wizualizacje przedstawiające Twój projekt, potrzebujesz także pięknego nieba, wody, trawy, materiałów, roślin, ludzi, drzew i wielu innych obiektów.
Lumion zawiera ogromną bibliotekę zawartości z narzędziami, materiałami i efektami artystycznymi. Wszystko jest doskonale zintegrowane, dzięki czemu można od razu dodawać drzewa, ludzi i inne elementy, by w jednej chwili wraz z oświetleniem i niezwykłą atmsoferą tchnąć w wizualizacje życie.

5. Możesz zrobić to sam!

Lumion umożliwia każdemu architektowi tworzenie filmów i obrazów bez wcześniejszego szkolenia. Lumion jest funkcjonalnym, niezawodnym narzędziem zaprojektowanym tak, aby pomóc architektom i projektantom takim jak Ty w tworzeniu pięknych wizualizacji 3D, bez całego zbędnego zamieszania. Nie będziesz musiał zlecać wizualizacji firmom zewnętrznym, a Lumion pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wszystko, czego potrzebujesz, to model 3D, a Lumion zajmie się resztą.