Oprogramowanie do projektowania 3D

Odkryj, jak Lumion ułatwia proces tworzenia wizualizacji 3D

Dajemy architektom i projektantom możliwość tworzenie pięknych wizualizacji

Jako architekt jesteś przygotowany, aby doświadczać projektowania w prawdziwie wciągający i niesamowity sposób. Coś tak płaskiego jak plan piętra 2D może zaistnieć w Twojej głowie jako żywa, w pełni kolorowa i szczegółowa scena. Możesz poczuć przestrzeń wokół siebie: wrażenie swobodnego ruchu w pomieszczeniu, atmosferę, na którą wpływają materiały na ścianach i podłogach, światło o zmierzchu.

Z pomocą oprogramowania 3D takiego jak Lumion, możesz przekazać esencję swoich pomysłów projektowych, dokładnie tak, jak je widzisz w swojej głowie.

Wszystko czego potrzebujesz to model 3D Twojego projektu (który możesz wykonać w większości programów CAD takich jak Revit, SketchUp, ArchiCAD i innych), a Lumion pomoże Ci go ożywić.
Lumion oddaje piękno projektu, ukazując go w pełnym, bogatym w szczegóły kontekście, wraz z cieniami, oświetleniem, rozbudowanym i animowanym środowiskiem oraz wszystkimi innymi zaletami programu Lumion.

A najlepsze jest to, że można nauczyć się tworzyć piękne wizualizacje w Lumionie w mniej niż 15 minut. Nie jest potrzebne żadne formalne szkolenie.

Tworzenie wizualizacji jest jak posiadanie cyfrowej lustrzanki z różnymi przyciskami, które pomagają w zrobieniu lepszego zdjęcia; Lumion jest jak przełączenie go w tryb automatyczny i naciśnięcie “pstryk”, aby natychmiast uzyskać ładne zdjęcie.

Prof. Matthew C. Nicholls, Uniwersytet w Reading

Wyrafinowane oprogramowanie 3D stworzone specjalnie dla architektów

Dzięki Lumionowi tworzenie pięknych wizualizacji jest teraz w zasięgu ręki. Koniec z długimi dniami zmagania się ze skomplikowanymi ustawieniami, aby uzyskać dobrze wyglądający efekt. Koniec z wielogodzinnym oczekiwaniem na zakończenie renderowania projektów. Lumion pozwala Ci wyrazić swoją wizję w postaci obrazu, wideo lub panoramy 360, a rezultaty renderuje szybciej niż większość innych programów do wizualizacji 3D.

Lumion został zaprojektowany tak, aby praca z nim była łatwa, przejrzysta i bezstresowa. Korzystając z ponad 10 lat rozwoju programu, Lumion zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby umieścić swój projekt w odpowiednim kontekście. Możesz ubrać model w materiały, umeblować wnętrza i wyposażyć otoczenie, zastosować oświetlenie i cieniowanie – wszystko, co potrafisz sobie wyobrazić, możesz stworzyć w Lumionie. Nie potrzebujesz żadnych wtyczek ani dodatków.

Po prostu zaimportuj model, zastosuj materiały i stwórz otoczenie z ludźmi, drzewami, samochodami, meblami i innymi elementami. Wystarczy jedno kliknięcie, aby na Twoim projekcie pojawiło się zapierające dech w piersiach niebo. Spraw, aby padał deszcz lub pokryj wszystko śniegiem. Postaw budynek w górach, pokaż dom nad brzegiem oceanu. Lumion ułatwia zaprezentowanie projektu w jego przyszłej scenerii i przekazanie wizji stojącej za jego realizacją.

Lumion pomaga architektom w ich codziennych obowiązkach zawodowych, ułatwiając proces pracy i wspierając komunikację z klientami i współpracownikami. Dzięki filozofii płynnej integracji, Lumion współpracuje ze wszystkimi głównymi programami do modelowania CAD i obsługuje wszystkie istotne formaty plików. W rezultacie Lumion zmniejsza wysiłek wkładany przez użytkownika w tworzenie doskonałych efektów.

Piękne wizualizacje w zasięgu ręki.

Pokaż piękno swojego budynku, wnętrza lub projektu krajobrazu

1. Zaimportuj model swojego projektu

Lumion jest kompatybilny z wszystkimi głównymi typami plików do modelowania 3D i programami CAD. Oznacza to, że bez względu na to, jakiego oprogramowania używasz do tworzenia modeli 3D, możesz natychmiast i łatwo zaimportować je bezpośrednio do programu Lumion.

Lumion posiada również wtyczkę do renderowania w czasie rzeczywistym o nazwie “LiveSync”. Dzięki Lumion LiveSync można utworzyć połączenie w czasie rzeczywistym między kilkoma programami do modelowania 3D a Lumionem. Pozwala to pracować nad modelem 3D, jednocześnie wizualizując go w zapierającym dech w piersiach, w pełni szczegółowym środowisku Lumiona. Dzięi temu w każdej chwili można zobaczyć, jak wybrane przez użytkownika elementy będą wyglądać w kontekście projektu.

2. Łatwe budowanie sceny wokół projektu

Kontekst ma kluczowe znaczenie przy prezentowaniu projektów architektonicznych. Na szczęście, niezależnie od scenerii projektu, Lumion ułatwia tworzenie gór, wzgórz, jezior, rzek i wszelkich innych rodzajów otoczenia.

Podczas umieszczania obiektów lub nakładania materiałów można szybko przeszukać ogromną bibliotekę i dostosować wygląd, rozmieszczenie, skalę oraz inne właściwości obiektów i materiałów.

Szybkie wizualizacje 3D – zdjęcia, filmy i panoramy 360

Po zaimportowaniu modelu i stworzeniu sceny wokół projektu, ostatnim krokiem jest renderowanie. Dzięki Lumionowi możesz wyrenderować obrazy w ciągu kilku minut, a filmy w ciągu kilku krótkich godzin.

Jeśli musisz zmodyfikować model podczas fazy opracowywania projektu, możesz szybko wyrenderować dziesiątki obrazów, aby pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Jeśli potrzebujesz nowego obrazu lub wideo do nadchodzącej prezentacji, możesz polegać na Lumionie, który zapewni doskonały rezultat szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.