Lumion for Nemetschek Allplan

Błyskawicznie przekształć swoje projekty Allplan w klimatyczne, realistyczne renderingi

Kompatybilność i renderowanie w czasie rzeczywistym dla programu Allplan

ALLPLAN jest globalnym dostawcą oprogramowania do projektowania BIM dla branży AEC, oferującym rozwiązania architektoniczne umożliwiające uzyskanie precyzyjnych rysunków projektowych i konstrukcyjnych.

Dzięki pełnej kompatybilności z oprogramowaniem Lumion i funkcji LiveSync działającej w czasie rzeczywistym, możliwe jest stworzenie natychmiastowego, oszczędzającego czas przepływu pracy między projektem Allplan i Lumion. Zmiany w projekcie można natychmiast zobaczyć w bogatym w szczegóły i realistycznym świecie Lumion, pełnym drzew, ludzi, tekstur, kontekstu tła i fotorealistycznego oświetlenia.

Synchronizuj kamery między Allplan i Lumion i łatwo przeglądaj projekty.

Nie musisz mieć doświadczenia w renderowaniu. Praca z programem Lumion jest niezwykle intuicyjna i przyjemna, co pozwala na wizualizację modeli Allplan z niezwykłym poziomem piękna i fotorealizmu.

Dzięki Lumion możesz modelować podczas renderowania, renderować podczas modelowania i oszczędzać czas na każdym kroku!

“With Lumion, we can finally show clients not only what the place is going to look like, but also what it will feel like.”

John Goldwyn,

Vice President at WATG

Jak skonfigurować połączenie Allplan-Lumion

Istnieją zasadniczo dwa sposoby skonfigurowania płynnego i niezawodnego przepływu pracy między projektem Allplan a Lumion.

Dzięki szerokiej kompatybilności programu Lumion można po prostu wyeksportować model 3D z Allplan, a następnie zaimportować go do Lumion. Po wprowadzeniu zmian w modelu w Allplan można po prostu nacisnąć przycisk ponownego importu, aby bezproblemowo uzyskać informacje zwrotne i wprowadzić poprawki. Pełne wytyczne dotyczące importu dla Allplan można znaleźć tutaj.

Inną opcją jest skonfigurowanie połączenia w czasie rzeczywistym za pomocą programu Lumion LiveSync.

Dzięki Lumion LiveSync dla Allplan można natychmiast wizualizować zmiany w modelu, przeglądać wybór materiałów z niezwykłym poziomem fotorealizmu, a nawet synchronizować widoki z kamery między obydwoma programami w celu łatwego przeglądu projektu. Więcej informacji na temat konfigurowania funkcji LiveSync dla Allplan można znaleźć tutaj.

 

Wizualizuj formę. Przekazuj emocje.

Istnieje wiele korzyści płynących z renderowania w Lumion. Oto tylko kilka z nich:

  • Łatwo odtworzysz rzeczywisty kontekst projektu.
  • Odkryjesz największą wbudowaną bibliotekę niezwykle szczegółowych elementów przyrodniczych, mebli, dekoracji, postaci i materiałów.

  • Sprawisz, aby wszystkie materiały budowlane wyglądały jak prawdziwe, stosując niestandardowe naklejki na powierzchnie, efekty pogodowe, krawędzie i wiele więcej.
  • Zobaczysz swoje projekty w pięknych, realistycznych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych.

  • Skorzystasz z szybkiego, intuicyjnego i niezawodnego procesu, który oszczędza czas na każdym etapie tworzenia projektu.

Jak działa program do wizualizacji Lumion?

Zbuduj realistyczną scenerię

Lumion ułatwia pokazanie projektu w jego przyszłej scenerii i przekazanie stojącej za nim wizji. Proste narzędzia ułatwiają kształtowanie rzeczywistego krajobrazu wokół projektu. Możesz dodawać obiekty, aby stworzyć otoczenie z ludźmi, drzewami, samochodami, meblami i innymi elementami. Umieść budynek w górach. Pokaż dom nad brzegiem oceanu. W programie Lumion możesz stworzyć wszystko, co tylko sobie wyobrazisz.

Uchwyć idealny nastrój

Lumion zawiera także dziesiątki potężnych, a zarazem intuicyjnych efektów wizualizacyjnych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby Twój projekt zyskał zachwycające niebo. Wystarczy przesunąć suwak, aby wywołać deszcz lub pokryć ziemię śniegiem. Znajdziesz tu także szeroki wybór łatwych w użyciu efektów animacji, dzięki którym z łatwością stworzysz filmy architektoniczne jako część swojego portfolio usług.

Renderuj szybciej niż kiedykolwiek wcześniej

Większość architektów to artyści, którzy przywiązują dużą wagę do jakości. I my to doskonale rozumiemy. Lumion zawiera najnowocześniejszą technologię renderowania, która pomaga tworzyć obrazy i filmy w krótkim czasie, ale nie traci przy tym na jakości. Możesz tworzyć piękne, kompleksowe animacje w ciągu kilku godzin, a nastrojowe, bardzo stylowe wizualizacje w ciągu kilku minut.

Szybkość renderowania w programie Lumion można sprawdzić samodzielnie pobierając bezpłatną wersję próbną.

Porady i rozwiązywanie problemów

Dzięki dziesiątkom efektów wizualnych w programie Lumion wystarczy kilka kliknięć, aby zobaczyć, jak projekt wygląda w deszczowy dzień, podczas spektakularnego zachodu słońca lub w otoczeniu innych budynków.

Więcej informacji na temat efektów, funkcji oraz wskazówek i technik renderowania w programie Lumion możesz znaleźć w Bazie wiedzy Lumion.

* Projekt modelu na zdjęciu w nagłówku autorstwa Ten Over Studio.