Co nowego w Lumion 12.3

Odkryj radość tworzenia wizualizacji

Sprawdź co nowego

Spraw, by każdy detal miał znaczenie

Dzięki programowi Lumion możesz łatwo dodać do swoich renderów przyciągające wzrok szczegóły i zapierającą dech w piersiach atmosferę, których stworzenie w innym przypadku zajęłoby wiele godzin.

Teraz Lumion 12.3 posuwa tę ideę o krok dalej. Ponieważ to właśnie szczegóły sprawiają, że projekt nabiera życia. To właśnie detale sprawiają, że klienci i współpracownicy zanurzają się w doświadczeniu, które mogą poczuć i zapamiętać. Odkryj, w jaki sposób możesz zaskoczyć i zachwycić niesamowitym poziomem szczegółowości swoich wizualizacji.

Lumion to dla Ciebie nowość?

Dzięki programowi Lumion z łatwością pokażesz jak Twoje projekty będą wyglądać w rzeczywistości. Intuicyjne narzędzia i funkcje oraz bogata biblioteka dają nieograniczone możliwości prezentowania projektów budynków, wnętrz, krajobrazów i miast.

Korzystasz już z poprzedniej wersji programu Lumion?

Możesz zamówić upgrade do Lumion 12. Dla niektórych użytkowników programu dostępne są specjalne ceny.

Sprawdź co nowego w Lumion 12

Rozświetl życie w swoich projektach

Lumion 12 Pro pozwala łatwiej niż kiedykolwiek wytworzyć oświetleniem odpowiedni nastrój w projektach i pokazać ich najbardziej niezwykłe elementy w najlepszym świetle.

Wolumetryczne światła punktowe – omni (tylko w Pro)

Istnieje niezliczona liczba sytuacji, w których przydaje się oświetlenie wolumetryczne. Nastrój, atmosfera, otoczenie – nowy efekt wolumetrycznych świateł punktowych nadaje przestrzeniom głębię, a jednocześnie zapewnia wspaniałą poświatę.

Ten efekt typu “wskaż i kliknij” jest doskonały, gdy jest stosowany w subtelny sposób. Renderuj zamglone wieczory. Pokaż kurz, mgłę lub parę wodną na zdjęciach wnętrz. Efekt jest natychmiastowy, a rezultaty niesamowite.

Wolumetryczne światła kierunkowe (tylko w Pro)

Nowy efekt wolumetrycznego światła kierunkowego pozwala rzucać widzialną wiązkę światła na całą scenę, tworząc nowy wymiar dla pięknej filmowej atmosfery.

Pool house lights

Dzięki szerokiej gamie zastosowań efekt wolumetrycznych świateł kierunkowych można wykorzystać do oświetlania wnętrz, terenów zewnętrznych, a nawet basenów, nadając przestrzeniom więcej głębi i realizmu.

Efekt Wolumetrycznych Świateł Kierunkowych to najnowszy dodatek do szerokiej gamy opcji oświetlenia dostępnych w Lumion 12. Oświetl życie w swoich projektach za pomocą świateł kierunkowych, świateł sferycznych oraz powierzchniowych i liniowych, którym możesz zmienić kolor, świecenie wolumetryczne, jasność, cienie i wiele więcej.

Pool house lights

W połączeniu z efektem Realistycznego nieba, mgły, opadów deszczu i śniegu, nowe wolumetryczne światła kierunkowe pomagają umieścić Twój projekt w bardzo wciągającym kontekście.

Temperatura barwowa światła (Kelvin)

Stwórz nastrój dzięki nowemu narzędziu do kolorowania światła otoczenia. Korzystając ze skali Kelvina, która mierzy kolory od ciepłych (3000 K) do zimnych (7000 K), w ciągu kilku sekund możesz za pomocą oświetlenia wykreować przytulny i zachęcający nastrój wnętrza lub stworzyć wyraziste i orzeźwiające oświetlenie na zewnątrz.

Uchwyć niuanse rzeczywistości w swoich projektach

W programie Lumion 12 najmniejsze szczegóły mają znaczenie. Dzięki nowym naklejkom na powierzchnie, tablicom rejestracyjnym i zróżnicowanej bibliotece materiałów, obiektów, postaci i obiektów natury możesz ożywić swój projekt z zaskakującą szczegółowością.

Naklejki na powierzchnie (tylko w Pro)

Pool house lights

Dodaj swoim wizualizacjom charakteru dzięki 142 nowym naklejkom powierzchniowym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przekształcić ściany i inne powierzchnie za pomocą niedoskonałości i sztuki ściennej, w tym takich efektów jak znaki wodne, odsłonięte cegły, mech, rysunki kredą, ślady farby, oznaczenia drogowe, wyboje i wielu innych.

W połączeniu z innymi funkcjami, takimi jak postarzanie, mapy przemieszczeń i wygładzanie krawędzi, masz szeroki wachlarz narzędzi do pokazywania niedoskonałości powierzchni i podkreślania znaczenia tekstur jak nigdy dotąd.

Import własnych naklejek na powierzchnie (tylko w Pro)

Dodaj swoim wizualizacjom charakteru dzięki 142 nowym naklejkom powierzchniowym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przekształcić ściany i inne powierzchnie za pomocą niedoskonałości i sztuki ściennej, w tym takich efektów jak znaki wodne, odsłonięte cegły, mech, rysunki kredą, ślady farby, oznaczenia drogowe, wyboje i wielu innych.

Pool house lights

W połączeniu z innymi funkcjami, takimi jak postarzanie, mapy przemieszczeń i wygładzanie krawędzi, masz szeroki wachlarz narzędzi do pokazywania niedoskonałości powierzchni i podkreślania znaczenia tekstur jak nigdy dotąd.

Tablice rejestracyjne

Pool house lights

Od Japonii po Niemcy, od Chin po Stany Zjednoczone. Nowe rejestracje samochodowe w programie Lumion 12 to mały, ale niezwykle istotny detal, który pomaga zakotwiczyć Twój projekt w konkretnym miejscu.

Lumion 12 oferuje różne style tablic rejestracyjnych z 10 różnych krajów oraz ze wszystkich 50 stanów USA.

Import własnych tablic rejestracyjnych

W programie Lumion 12.3 możesz dodać dodatkowy akcent personalizacji dzięki niestandardowym tablicom rejestracyjnym. Prześlij jeden lub wiele obrazów i utwórz własną tablicę rejestracyjną. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wszystkie pojazdy wpisywały się w lokalizację projektu.

110 na nowo zanimowanych roślin

W Lumionie 12.3 pojawiły się także nowe animacje roślin. Te wcześniej statyczne obiekty ożywają, tworząc kontekst dla bardziej energicznych, żywych animacji.

Nowe obiekty natury uszczegółowionej (tylko w Pro)

Pool house lights
41 nowych obiektów zieleni, w tym szereg niezwykle szczegółowych krzewów, źdźbeł trawy, chwastów, pałek i innych małych roślin, pozwoli uchwycić pełnię i żywotność prawdziwych krajobrazów. Są też piękne nowe palmy w różnych stadiach wzrostu, a także nowe drzewa iglaste i inne rośliny.

Nowe obiekty, postacie i materiały

570 nowych obiektów
(niektóre tylko w Pro)

Wywołaj rzeczywiste odczucia, jakich ludzie będą doświadczać podczas interakcji z Twoim projektem. Pokaż, jak meble w pokoju nadają mu określony nastrój, jak drzewa i natura mogą ożywić projekt. Dzięki ogromnej bibliotece materiałów Lumion można sprawić, że każda przestrzeń będzie wyjątkowa, pełna osobowości i kolorowa. Nowe dodatki obejmują:

  • 86 stylowych mebli do wnętrz i na zewnątrz, w tym sofy, fotele, stoły i wiele więcej
  • 31 elementów ogrodowych, w tym nowa kategoria ogrodowa
  • 15 nowych przedmiotów związanych z transportem, które można nadać lokalny charakter za pomocą tablic rejestracyjnych
  • Panele słoneczne, grzejniki solarne i ładowarka do samochodu elektrycznego
  • Bardziej nowoczesne telewizory, komputery i inne urządzenia
  • Nowi statyczni ludzie w realistycznych pozach i nowe animacje postaci
  • Różne przedmioty, takie jak obrazy na ścianę, przedmioty z garażu i łóżka w użyciu.

Wszystkie nowe obiekty są wysokiej jakości i wraz z nowo dodanymi całkowita liczba elementów w  Lumion 12 Pro wynosi 6903.

65 nowych materiałów

Materiały mogą ożywić budynki, uruchomić zmysły, nadać charakter i osobowość przestrzeniom. W programie Lumionie 12 znajdziesz 65 nowych materiałów w szerokim wachlarzu opcji:

• Pianka akustyczna • Blacha falista ze stali
• Karton • Wzory płytek
• Panele słoneczne • Piaskowiec
• Nawierzchnia dotykowa • Strzecha
• Korek • Inne pokrycie i gonty
• Cegły • Kamień i drewno
• Beton • i wiele więcej

Wiele z materiałów w Lumionie jest najwyższej jakości i mogą być zmieniane przez postarzenie, wygładzanie krawędzi (tylko w Pro) i inne efekty. Wraz z nowo dodanymi, Lumion 12 Pro zawiera 1357 materiałów.

Ciesz się prostszą organizacją procesu tworzenia wizualizacji

Przez lata Lumion stał się powszechnie znany ze swojej łatwości użytkowania, pozwalając architektom na renderowanie tak płynne i intuicyjne, jak to tylko możliwe. Opierając się na tej idei, Lumion 12 kładzie jeszcze większy nacisk na wrażenia użytkownika dzięki uproszczonemu, płynnemu sposobowi pracy. Cały program działa szybciej i płynniej, pozwalając inspiracji napędzać Twój proces twórczy.

LiveSync dla
Autodesk FormIt

Lumion LiveSync tworzy płynne połączenie pomiędzy bogatym w detale i ożywionym otoczeniem programu Lumion a najbardziej popularnymi programami 3D do modelowania oraz projektowania.

Lumion 12 oferuje teraz wtyczkę LiveSync do Autodesk FormIt, środowisko do szkicowania 3D, które zapewnia bezproblemowe połączenie od projektu koncepcyjnego do BIM w celu zmniejszenia ilości przeróbek.

Ulepszony OpenStreetMap
(tylko Pro)

Pokaż swój projekt w jego rzeczywistym kontekście. Renderuj cały krajobraz miasta, wyniesienia terenu i wszystkie drobne szczegóły, które tworzą krajobraz wokół niego. Funkcja OpenStreetMaps w Lumion 12 wykonuje kolejny krok naprzód, pozwalając na lepszą kontrolę, obracanie i importowanie otaczającej projekt topografii.

Ulepszony proces tworzenia scen

Program Lumion 12 sprawia, że proces renderowania jest czystszy, płynniejszy i bardziej wydajny. Pomaga też zanurzyć się w samym sercu projektu i jednocześnie czerpać radość z podróży, jaką jest tworzenie wizualizacji.

Przekształć projekty CAD
w zapierające dech w piersiach wizualizacje

Posiadając licencję Lumion, możesz przekształcić dowolny projekt CAD w piękny obraz na dowolnym etapie procesu projektowania. Dostępne są wersje Standard i Professional.

Odkryj więcej funkcji

Lumion 12 bazuje na ponad dekadzie rozwoju, którego celem było umożliwienie architektom wizualizowania projektów w sposób przejrzysty i emocjonalny. Zobacz, co kryje się wewnątrz programu Lumion i zapoznaj się z najnowszymi informacjami o wydaniu.