Lumion LiveSync® for BricsCAD®

Renderowanie w czasie rzeczywistym i kompatybilność z BricsCAD

Renderowanie w czasie rzeczywistym i kompatybilność z BricsCAD

Jeśli wykonujesz swoje modele 3D w BricsCAD, program do wizualizacji Lumion jest prostym w użyciu, ale niezwykle zaawansowanym narzędziem, które pomoże Ci szybko przekształcić modele 3D i projekty architektoniczne w piękne obrazy, filmy i panoramy 360.

Od wczesnych etapów tworzenia projektu do powstania dopracowanych i profesjonalnych wizualizacji, które przekazują życie i emocje, Lumion doskonale dopasowuje się do Twojego unikalnego sposobu pracy, umożliwiając stworzenie kreatywnego i artystycznego efektu oraz inspirując Twoją ostateczną wizję.

Dzięki wtyczce Lumion LiveSync® for BricsCAD®, dostępnej od wersji Lumion 11, możliwe jest skonfigurowanie połączenia renderowania w czasie rzeczywistym pomiędzy BricsCAD i Lumion.

Modeluj i renderuj jednocześnie, a uzyskasz efekt zanurzonego w naturalnym środowisku modelu już w trakcie pracy, pod fotorealistycznym niebem i wiernie oddaną pogodą oraz przy zróżnicowanym oświetleniu.

Tchnij życie w wizualizacje dzięki Lumion 11

Z każdą zmianą i prezentacją dla klienta nawet na ostatnią chwilę, Lumion płynnie wpasowuje się w bieżący moment projektowania, tworząc wyjątkowo satysfakcjonujący cykl pracy.

Będziesz się świetnie bawić, kiedy otoczysz swój projekt majestatycznymi górami, idyllicznymi brzegami zbiorników wodnych, urzekającymi lasami, pełnymi energii miastami i sennymi przedmieściami. Niezależnie od tego, co sobie wyobrazisz, Lumion sprawi, że uchwycenie estetyki, wrażeń i emocji związanych z projektem będzie proste, a nawet przyjemne.

Najważniejsze cechy LiveSync® for BricsCAD®

  • Renderowanie w czasie rzeczywistym z BricsCAD i Lumion
  • Oglądanie projektu jeszcze w trakcie realizacji z realistycznym oświetleniem, kontekstem i otoczeniem
  • Przeglądanie modyfikacji modelu BricsCAD w czasie rzeczywistym
  • Łączenie widoków z kamer BricsCAD i Lumion
  • Materiały BricsCAD nabierają realnych kształtów
  • Wizualizowanie projektu w jego realnym kontekście z ludźmi, samochodami, meblami, wodą, drzewami, pogodą i innymi elementami
  • Tworzenie unikalnych i zapadających w pamięć obrazów, filmów i panoram 360
  • Oglądanie swojego modelu ze stylami i innymi efektami wizualnymi za pomocą jednego kliknięcia

Odkryj co jest możliwe z BricsCAD i Lumion

Wskazówki dotyczące importu modelu dla użytkowników BricsCAD

Wizualizacje w czasie rzeczywistym z Lumion LiveSync dla BricsCAD to preferowane rozwiązanie, aby przenieść modele BricsCAD do Lumiona. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Jeśli wolisz wyeksportować swój model za pomocą pliku, możesz wyeksportować plik Lumion Collada (.DAE) używając przycisku eksportu Lumion LiveSync for BricsCAD w menu palety. Następnie zaimportować plik .DAE do Lumiona. Możesz również zaimportować model BricsCAD do Lumiona za pomocą pliku .DWG. Przeczytaj więcej o wytycznych dotyczących importu modelu dla BricsCAD tutaj.

Wymagania systemowe dla Lumiona 11

Jako program do wizualizacji 3D, Lumion różni się od innych programów CAD, ponieważ opiera się przede wszystkim na posiadaniu wydajnego komputera z szybką kartą graficzną. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz nad większymi lub skomplikowanymi modelami i projektami.

Lumion wymaga komputera z szybką kartą graficzną i dużą ilością pamięci, a także połączenia z Internetem. Sprawdź wymagania na następnej stronie, aby dowiedzieć się, czy twój komputer może zapewnić płynną pracę w Lumionie. Znajdziesz tam również informacje o tym, od czego zacząć, jeśli planujesz zakup nowego komputera. Zobacz wymagania systemowe.

Lumion jest używany przez architektów w ponad 100 krajach i przez 72 ze 100 najlepszych firm architektonicznych na świecie.

W oparciu o Top 100 World Architects
dane na styczeń 2020 r.