Zobacz Przyszłość z Lumion 2023

Ray Tracing w czasie rzeczywistym z nowym Lumion!

Lumion 2023 ukaże się na początku przyszłego roku i otworzy nowy rozdział w renderingu GPU. Zmian będzie dużo i cieszymy się, że już teraz możemy Wam powiedzieć, że nasz silnik renderujący uległ przełomowej transformacji. Nowy Lumion to więcej niż upgrade. To początek technologii ray tracingu, dzięki której nasi użytkownicy odczują skok w fotorealizmie swoich renderów, nadal ciesząc się łatwością i szybkością ich tworzenia.

Co daje Ray Tracing

Technika śledzenia promieni (ang. Ray Tracing) analizuje ścieżkę światła i określa sposób, w który trafi ono do odbiorcy zarówno bezpośrednio jak i poprzez cienie, załamania i odbicia. W efekcie światło rozchodzi się na obiektach w scenie w naturalny sposób, tak jakby robiło to w rzeczywistości. Wraz z RT w Lumion 2023 światło rozproszone, odbicia na szkłach, karoseriach, wodzie czy cienie na ścianach łudząco przypominają rzeczywiste, co znacząco podwyższa ich fotorealizm.

Wszystko co najlepsze w renderingu GPU (i CPU)

Technika RT była ostatnią, znaczącą barierą, którą rendering oparty na GPU musiał pokonać, by dorównać jakością światła technologii równoległej do Lumion – programów pracujących głównie w oparciu o procesor komputera, czyli rendering CPU. Teraz użytkownicy Lumion mogą tworzyć rendery oddające fizyczne zachowanie światła i tworzyć je równie łatwo i szybko jak dotychczas.

Dlaczego teraz

Ray tracing jest już znaną technologią, ale nasz zespół wdraża zmiany, dopiero gdy mamy pewność, że Lumion nadal gwarantuje to, co go wyróżnia od innych programów – stabilność, szybkość, intuicyjność i nade wszystko dopasowanie do potrzeb architekta. Nowy silnik został również przebudowany tak, by pozwalał na częstsze innowacje i bieżące aktualizacje funkcji i bibliotek, które Lumion może teraz oferować klientom w subskrypcji.

Co z użytkownikami pracującymi na kartach GTX

Wiemy, że część użytkowników Lumion ma karty graficzne, które nie obsługują techniki RT. Zadbaliśmy o to, aby także oni mogli pracować bez przeszkód z Lumion 2023. Włączenie ray tracingu umożliwia uzyskanie efektu naturalnego światła, ale i bez niego gwarantujemy użytkownikom płynną pracę, błyskawiczny rendering i osiąganie fotorealistycznych rezultatów.

Lumion 2023 razem z subskrypcją Lumion 12.5

Już teraz możesz kupić Lumion 2023 i być jednym z pierwszych, do których trafi, gdy tylko się ukaże. Skorzystaj z okazji jaką daje oferta na pierwszy w historii Lumion w subskrypcji i kup Lumion 12.5 przed końcem oferty specjalnej. Klienci, którzy teraz zdecydują się na zakup, otrzymają także Lumion 2023 bez dodatkowych kosztów. Sprawdź szczegóły tutaj.