Animacja osiedla mieszkaniowego | Lumion 11

Chcesz rozwinąć swoje portfolio o animacje? Twoi klienci, oprócz wizualizacji, chcą obejrzeć wideo przedstawiające ich wymarzony dom i jego otoczenie? Nic prostszego! Z Lumionem 11 zrobisz to łatwo i szybko!

Lumion ułatwia natychmiastowe przekształcanie modeli CAD nie tylko w piękne obrazy, ale i animacje. Dzięki niemu pokażesz jak będzie odbierany twój projekt w rzeczywistości oraz jak różnorodne interakcje wywoła między ludźmi, otoczeniem i architekturą. Zrobisz to szybciej niż w wielu innych programach do renderowania. Zobacz jak będzie prezentował się twój projekt na długo przed jego faktycznym zbudowaniem!

Wideo prezentuje funkcjonalności Lumiona, które pozwolą Ci zrobić efektowną animacje osiedla.

Efekty z Lumion 11.3 użyte w animacji: Uszczegółowiona natura (Pro) – te modele są najbardziej bogatymi w detale, pięknymi drzewami i roślinami 3D dostępnymi w bibliotece Lumiona. Takie obiekty wzbogacą Twoją scenę i dodadzą jej wyjątkowego realizmu. Umieść jeden z nich na pierwszym planie, aby wszyscy mogli zobaczyć jak Twój projekt wtapia się w żyjące otoczenie. Korzystaj z nich oszczędnie – są bardzo dokładne i mogą obciążyć Twoją scenę spowalniając rendering. Używaj ich do uzyskiwania idealnych kadrów. Edytowalna trawa 3D (Pro) – podkręć twoje projekty parków, ogrodów i innych obszarów zielonych dzięki realistycznym trawnikom 3D. Nowe modele i materiały – wysokiej jakości materiały mogą być zmieniane przez postarzanie, wygładzanie krawędzi i inne efekty. Wygładzanie krawędzi i Postarzanie materiałów (Pro), a także nadawanie przezroczystości oraz wiele innych opcji – to modyfikacje, jakim możesz poddać materiały w Lumionie. Mapowanie przemieszczeń (Pro) – kiedy powierzchnie zawierają wypukłości i detale, materiały i cały projekt zaczynają ożywać. Dzięki tej funkcji Twoi odbiorcy będą mogli poczuć słoje drewna, szorstkość cegły, czy wypukłości kamyków. Lakier metaliczny na samochodach (Pro) – sprawia, że pojazdy nabierają imponująco realistycznego wyglądu trudnego do odróżnienia od rzeczywistości. Światło dzienne i Realistyczne niebo (Pro) – wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać w scenie idealnie czysty błękitny poranek, burzowe popołudnie, czy niezapomniany zachód słońca. Zmień niebo (masz do wyboru 60 realistycznych map nieba), a całe oświetlenie twojego projektu zmieni się wraz z nim. Widoki prostokątne – pozwalają umieścić kolory, tekstury i realistyczne animacje we wszystkich twoich rzutach, przekrojach i widokach elewacji, na każdym etapie procesu projektowania. Rozmieszczanie pędzlem (Pro) – dzięki temu narzędziu możesz w łatwy i szybki sposób stworzyć krajobraz. Przeciągaj mysz, aby rozrzucać w swojej scenie setki obiektów natury. To jak malowanie na kartce papieru, które za pomocą drzew, skał, kamieni i krzaków nadaje realizmu otoczeniu Twojego projektu architektonicznego.

Animacja: Balzak studio Adam Winckiewicz https://www.behance.net/balzak

Modele 3D: wewnętrzna biblioteka Lumion 11 Pro, Trimble 3D Warehouse.